reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ kupił pozostałe udziały SPI International [akt.]

dodano: 2023-04-13 14:22 | aktualizacja: 2023-04-13 17:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kino Polska TV/satkurier.pl

SPI International CANAL+ Luxembourg (Grupa M7) podjął decyzję o nabyciu od Hildy Uziyel pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, która poprzez SPI International posiada 13.082.126 akcji Kino Polska TV stanowiących 66 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do wykonywania 66 proc. ogólnej liczby głosów.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z powyższym CANAL+ zamierza podjąć kroki mające na celu zmianę składu zarządu i rady nadzorczej Kino Polska TV, a także zarządu i rady nadzorczej spółki Stopklatka w 100 proc. zależnej od Kino Polska TV.

Aktualnie w skład zarządu Kino Polska TV wchodzą: Bogusław Kisielewski - prezes zarządu, oraz Levent Gültan, Katarzyna Woźnicka i Berk Uziyel - członkowie zarządu. Bogusław Kisielewski jest także prezesem zarządu Stopklatki, a Katarzyna Woźnicka i Berk Uziyel - członkami zarządu Stopklatki. W skład rady nadzorczej Kino Polska TV wchodzą: Loni Farhi (przewodniczący), Stacey Sobel (wiceprzewodnicząca), Marcin Boroszko, Piotr Orłowski, Jesus Perezagua Sanchez, Krzysztof Rudnik i Alber Uziyel, natomiast spółki Stopklatka: Loni Farhi, Alber Uziyel i Piotr Orłowski.

SPI International ma w ofercie 42 kanały telewizyjne, jest właścicielem wielu rozpoznawalnych marek, takich jak: FilmBox, Kino Polska, Stopklatka, Dizi, a także kanałów tematycznych i serwisów streamingowych, w tym FilmBox+.

Przypomnijmy, że w marcu ub.r. CANAL+ nabył od Hildy Uziyel 70 proc. udziałów Digital SPI i stał się pośrednim akcjonariuszem większościowym Kino Polska TV.

Aktualizacja:

W efekcie transakcji, z dniem 12 kwietnia br. Berk Uziyel oraz Loni Farhi ustąpili ze swoich funkcji w SPI International, a Erwan Luherne oraz Jeroen Bergman przejęli ich role i obowiązki.

Erwan Luherne - dyrektor ds. integracji biznesowej w CANAL+ International, oraz Jeroen Bergman - członek zarządu Grupy M7, odpowiedzialny za kontent i rozwój biznesu, będą ściśle współpracować z Grupą CANAL+ oraz Grupą M7, aby dostarczać najwyższej jakości treści widzom na całym świecie. Innowacyjność oraz rozwój biznesu, a także strategiczne podejście do synergii będą nadal siłą napędową ich działań w ramach Grupy CANAL+.

Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w CANAL+ International, który został mianowany dyrektorem zarządzającym SPI International, jest związany z Grupą CANAL+ od ponad 18 lat, pracując w tym czasie na wielu różnych stanowiskach związanych z rozwojem działalności grupy na arenie międzynarodowej (w szczególności w Afryce i Azji). Wcześniej zajmował stanowiska, takie jak CEO CANAL+ w Birmie, dyrektor ds. marketingu i rozwoju komercyjnego CANAL+ International oraz dyrektor ds. rozwoju komercyjnego oddziału CANAL+ w Wietnamie.

Jeroen Bergman, obecnie członek zarządu Grupy M7 odpowiedzialny za kontent oraz rozwój biznesu, ma za sobą wieloletnią karierę w branży medialnej i telekomunikacyjnej, w tym 20 lat w Liberty Global, gdzie odpowiadał za programming i licencje, a wcześniej pełnił rolę dyrektora ds. handlowych w firmie Casema (obecnie Ziggo). Od 2019 roku zarządzał Film1 oraz portfolio kanałów FilmBox w Holandii z ramienia SPI International.
 

– SPI International ma długą historię dostarczania najwyższej jakości treści widzom na całym świecie i nie możemy się doczekać, aby poprowadzić firmę ku jej kolejnym etapom rozwoju. Zarówno Erwan, jak i Jeroen mają duże doświadczenie w branży, więc jestem przekonany, że odniosą kolejne sukcesy pracując na rzecz SPI – powiedział Hans Troelstra, CEO Grupy M7.

– Stale będziemy dążyć do rozwoju firmy, wykorzystując jej solidne fundamenty i know-how Grupy CANAL+. Zamierzamy nadal dostarczać naszym widzom angażujące i dostosowane do ich potrzeb treści – powiedzieli Erwan Luherne i Jeroen Bergman.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...