reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CGTN Documentary HD zakodowany dla Digiturk

dodano: 2023-04-18 17:04
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Digiturk Międzynarodowy kanał CGTN Documentary HD, należący do chińskiego China Global Television Network, od 17 kwietnia br. jest szyfrowany na satelicie Türksat 5B (42°E) w platformie satelitarnej Digiturk. Przekaz jest w Irdeto i dostępny wyłącznie dla abonentów. Drugi kanał CGTN HD pozostaje cały czas FTA z pojemności tureckiego dostawcy.

CGTN Documentary
CGTN Documentary


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po długim okresie darmowej dystrybucji CGTN Documentary HD nie będzie już udostępniany dla wszystkich odbiorców w zasięgu wiązki zachodniej satelity Türksat 5B (42°E).

Bezpłatną emisję HD FTA kontynuują operatorzy GlobeCast za pośrednictwem satelity Astra 1N (19,2°E), Eutelsat za pośrednictwem Eutelsat Hot Bird 13E (13°E), a Telenor przez satelitę Thor 5 (0,8°W). Wersja w jakości SD dla starszych odbiorników jest dostępna na Eutelsat 9B (9°E).

Międzynarodowe kanały telewizyjne są zwykle zaszyfrowane w platformach satelitarnych, choć czasami zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Sposób dystrybucji jest określany między nadawcą, a operatorem. W przypadku Digiturk umowa obowiązywała od początku 2019 roku, kiedy dwie chińskie stacje CGTN wystartowały w HD FTA na transponderze Digiturk z satelity Eutelsat na pozycji 7°E.
 
CGTN Documentary HD to anglojęzyczny kanał dokumentalny, który przybliża życie w Chinach, tamtejszą kuchnię, kulturę, tradycje czy przyrodę. Jego obsługą zajmuje się specjalnie powołany nadawca China Global Television Network (CGTN). Drugi kanał CGTN HD również nadaje po angielsku, ale jego tematyką są informacje i reportaże.

Parametry techniczne CGTN Documentary HD w Digiturk:
Türksat 5B (42°E)
tp. - (11,305 GHz, pol.V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: CGTN DOCUMENTARY HD
PID V: 2701 (MPEG-4/HD)
PID A: 2801
PID PCR: 2701
SID: 16901
PID PMT: 258
Provider: Digital Platform
Kodowanie: Irdeto


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...