reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Tajemnice w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2023-04-13 18:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W maju br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Sekrety Watykanu: papież i diabeł” (sezon 1.), „Tajemnice morderstw sprzed wieków” (sezon 1.) i „Tajemnicza historia Mongołów” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Sekrety Watykanu: papież i diabeł” („Vatican Secret Files Exposed: The Pope and the Devil”)
emisja: od poniedziałku, 1 maja br. o 21:00

Seria dokumentalna ukazująca historię papieża Piusa XII przed, w trakcie i zaraz po II wojnie światowej. Zbadane przez ekspertów dokumenty - nowe i wcześniej znane - pokazują, że działania papieża i jego najbliższych współpracowników uratowały podczas II wojny światowej życie ponad 700 tys. Żydów. Widzowie dowiedzą się, jak Pius XII starał się na wszelkie sposoby przeszkadzać Adolfowi Hitlerowi w jego działaniach i współpracował z Niemcami sprzeciwiającymi się nazistom. - Dzięki analizom dokumentów i świadectwom, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, zanurzymy się w tej mrocznej historii, aby poznać prawdę kryjącą się za „czarną legendą”, przez którą wielu uważa Piusa XII za najbardziej znienawidzonego papieża w historii Kościoła Katolickiego - zapowiada nadawca.

„Tajemnice morderstw sprzed wieków” („Unearthed: Ancient Murder Mysteries”)
emisja: od czwartku, 4 maja br. o 21:00

Detektyw z Wydziału Zabójstw Rod Demery i kryminolożka, profesor Turi King, wykorzystują nowoczesne techniki kryminologiczne do badania morderstw. Rod Demery odwiedza miejsca zbrodni i przeprowadza wywiady z archeologami, a Turi King bada nowo odkryte dowody. Morderstwa sprzed wieków, którymi zajmuje się zespół, miały miejsce w różnych krajach na całym świecie, między innymi we Włoszech, Szkocji, Danii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Rod Demery i Turi King zbadają dwa morderstwa popełnione w Szkocji. Prowadzący pojadą także do Włoch, aby zbadać tajemniczy przypadek średniowiecznego watażki; przeanalizują dwa starożytne morderstwa: sprawę Ötziego, zwanego Człowiekiem Lodu, oraz zabójstwo Człowieka z Tollund, znalezionego na torfowisku w Danii. Spróbują także rozwiązać zagadkę bezgłowego torsu znalezionego w jaskini w Idaho.

„Tajemnicza historia Mongołów” („Genghis Khan's Mongolia”)
emisja: od piątku, 12 maja br. o 21:00

Trzyodcinkowa seria ukazuje ewolucję imperium mongolskiego - od skromnych początków do ogromnej potęgi, która podbiła niezmierzone terytoria i panowała nad terenami czterokrotnie większymi niż Rzym w szczytowym okresie rozwoju. Życie i dokonania Czyngis-chana to temat wielu historii i legend, ale mimo opowieści o błyskotliwych decyzjach militarnych, brutalności i wielkich czynach większość z nas wie zaskakująco mało o tej niezwykłej dynastii i narodzie, który zawładnął dużą częścią ówczesnego świata. Jak zapowiada nadawca, widzowie zobaczą wspaniałe krajobrazy, usłyszą ciekawe opowieści, poznają najnowsze odkrycia archeologiczne i dowiedzą się, jak dziś wygląda życie na terenach, którymi władał Czyngis-chan. - Przed nami tajemnicza historia Mongołów - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...