reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2023-04-13 18:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W maju br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Sekrety Watykanu: papież i diabeł” (sezon 1.), „Tajemnice morderstw sprzed wieków” (sezon 1.) i „Tajemnicza historia Mongołów” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Sekrety Watykanu: papież i diabeł” („Vatican Secret Files Exposed: The Pope and the Devil”)
emisja: od poniedziałku, 1 maja br. o 21:00

Seria dokumentalna ukazująca historię papieża Piusa XII przed, w trakcie i zaraz po II wojnie światowej. Zbadane przez ekspertów dokumenty - nowe i wcześniej znane - pokazują, że działania papieża i jego najbliższych współpracowników uratowały podczas II wojny światowej życie ponad 700 tys. Żydów. Widzowie dowiedzą się, jak Pius XII starał się na wszelkie sposoby przeszkadzać Adolfowi Hitlerowi w jego działaniach i współpracował z Niemcami sprzeciwiającymi się nazistom. - Dzięki analizom dokumentów i świadectwom, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, zanurzymy się w tej mrocznej historii, aby poznać prawdę kryjącą się za „czarną legendą”, przez którą wielu uważa Piusa XII za najbardziej znienawidzonego papieża w historii Kościoła Katolickiego - zapowiada nadawca.

„Tajemnice morderstw sprzed wieków” („Unearthed: Ancient Murder Mysteries”)
emisja: od czwartku, 4 maja br. o 21:00

Detektyw z Wydziału Zabójstw Rod Demery i kryminolożka, profesor Turi King, wykorzystują nowoczesne techniki kryminologiczne do badania morderstw. Rod Demery odwiedza miejsca zbrodni i przeprowadza wywiady z archeologami, a Turi King bada nowo odkryte dowody. Morderstwa sprzed wieków, którymi zajmuje się zespół, miały miejsce w różnych krajach na całym świecie, między innymi we Włoszech, Szkocji, Danii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Rod Demery i Turi King zbadają dwa morderstwa popełnione w Szkocji. Prowadzący pojadą także do Włoch, aby zbadać tajemniczy przypadek średniowiecznego watażki; przeanalizują dwa starożytne morderstwa: sprawę Ötziego, zwanego Człowiekiem Lodu, oraz zabójstwo Człowieka z Tollund, znalezionego na torfowisku w Danii. Spróbują także rozwiązać zagadkę bezgłowego torsu znalezionego w jaskini w Idaho.

„Tajemnicza historia Mongołów” („Genghis Khan's Mongolia”)
emisja: od piątku, 12 maja br. o 21:00

Trzyodcinkowa seria ukazuje ewolucję imperium mongolskiego - od skromnych początków do ogromnej potęgi, która podbiła niezmierzone terytoria i panowała nad terenami czterokrotnie większymi niż Rzym w szczytowym okresie rozwoju. Życie i dokonania Czyngis-chana to temat wielu historii i legend, ale mimo opowieści o błyskotliwych decyzjach militarnych, brutalności i wielkich czynach większość z nas wie zaskakująco mało o tej niezwykłej dynastii i narodzie, który zawładnął dużą częścią ówczesnego świata. Jak zapowiada nadawca, widzowie zobaczą wspaniałe krajobrazy, usłyszą ciekawe opowieści, poznają najnowsze odkrycia archeologiczne i dowiedzą się, jak dziś wygląda życie na terenach, którymi władał Czyngis-chan. - Przed nami tajemnicza historia Mongołów - zachęca nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...