reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVMonaco wystartuje we wrześniu

dodano: 2023-04-19 12:52
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MIPTV/eurovoix

TVM TV Monaco Monako logo 360px TVMONACO to nowy nadawca publiczny z Monako, który wystartuje z emisją 1 września 2023 roku. Stacja z Monako, TVMONACO potwierdziła datę startu. Kanał będzie zarządzany przez Salima Zegdhara i Nathalie Biancolli. 18 kwietnia br. kanał ujawnił więcej szczegółów podczas MIPTV w Cannes. Kanał telewizji publicznej będzie finansowany przez państwo Monako i francuską telewizję TV5Monde.

TVMonaco
TVMonaco logo Monako TVM 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarządzany przez Salima Zeghdara kanał, którego cztery filary treści będą dotyczyć środowiska, wiadomości, sportu i stylu życia, został po raz pierwszy ogłoszony jako Monte-Carlo Riviera TV (MCR-TV), kiedy księstwo zostało udziałowcem TV5 Monde w styczniu 2022 r.

- Jako nowy akcjonariusz musieliśmy stworzyć niezależny kanał PSB

– ujawnił Zeghdar, dyrektor zarządzający struktury Monte-Carlo Riviera i nowy członek zarządu TV5 Monde.


Zeghdar ma współpracować z dyrektorem francuskiej telewizji Nathalie Biancolli, byłym dyrektorem w France Télévisions, która będzie pełniła funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego.

Pogrążona w pokazywaniu zmian klimatu, TVMonaco twierdzi, że wprowadzi nowy model telewizyjny, skierowany do wszystkich pokoleń i mający na celu zwrócenie uwagi na Monako i Riwierę Francuską na całym świecie dzięki zestawowi wysokiej klasy filmów dokumentalnych, talk-show, programów informacyjnych (ale brak najświeższych wiadomości) i raportów.

- Jako młody kanał nie będziemy oferować żadnych seriali, ani filmów w najbliższym okresie - wyjaśniła Biancolli.

- Chcemy jednak produkować wiele innych rodzajów treści z partnerami, takimi jak fundacje, a także międzynarodowi nadawcy telewizyjni. Uruchomiono sto projektów.


TVMonaco będzie współpracować z Beta's Autentic Distribution, fundacją Prince-Albert-II-de-Monaco i muzeum oceanograficznym w Monako nad filmem dokumentalnym o Oceanie Indyjskim.

Wspierany przez reklamy kanał TVMonaco, zarówno liniowy, jak i w Internecie, zamierza nadawać 7 dni w tygodniu na poziomie regionalnym i międzynarodowym po zawarciu umów z operatorami.

Oprócz finansowania publicznego oraz przychodów z reklam krajowych, międzynarodowych i cyfrowych, kolejnym źródłem przychodów będzie dystrybucja treści.

Nowy kanał będzie również dostarczał treści kanałowi TV5 Monde, w tym codzienny własny program informacyjny, co dodatkowo wypromuje TVMonaco w popularnej w świecie stacji TV5Monde.

Księstwo Monako wnosi do międzynarodowego kanału francuskojęzycznego roczny budżet w wysokości 4,2 mln euro.

Źródło: eurovoix.com  wikipedia.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...