Wiadomo, które mecze półfinałowe LM w TVP

dodano: 2023-04-20 00:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

Liga Mistrzów UEFA Champions League www.uefa.com W grze o trofeum w edycji 2022/23 Ligi Mistrzów UEFA pozostały już tylko cztery zespoły: Real Madryt, Manchester City, AC Milan oraz Inter Mediolan. Awans do 1/2 finału wywalczyły m.in. dwie najbardziej utytułowane drużyny w historii rozgrywek. Jedna z nich będzie walczyła z rywalem z tego samego miasta o występ w Stambule. Przed jednym z uczestników tej fazy wciąż szansa na pierwszy triumf w Champions League. Sprawdź, które mecze będą transmitowane w TVP. Wszystkie transmisje wyłącznie na kanałach Polsat Sport Premium i w usłudze Polsat Box Go.

We wtorek poznaliśmy pierwszych dwóch półfinalistów Ligi Mistrzów 2022/23.
Awans wywalczyły drużyny, które wcześniej odniosły zwycięstwa w spotkaniach przed własną publicznością. Real Madryt na Estadio Santiago Bernabeu pewnie wygrał z Chelsea 2:0. Tydzień później londyńska drużyna na Stamford Bridge zaprezentowała się z lepszej strony, ale to goście po golach Rodrygo znów zwyciężyli w takim samym rozmiarze.

AC Milan pojechał na południe Włoch ze skromną zaliczką z San Siro.
Po zwycięstwie 1:0 w Mediolanie nad SSC Napoli, w pierwszej połowie rewanżu powiększył przewagę w dwumeczu. Olivier Giroud najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale potem zrehabilitował się po znakomitej akcji i podaniu Rafaela Leao. Sędziujący włoskim ekipom Szymon Marciniak podjął za to kontrowersyjną decyzję, nie dyktując karnego dla gospodarzy. Inaczej było w końcówce drugiej połowy, ale Mike Maignan obronił strzał Chwiczy Kwaracchelii z jedenastu metrów. W doliczonym czasie na 1:1 trafił Victor Osimhen, ale drużynie Piotra Zielińskiego na doprowadzenie do dogrywki zabrakło czasu.

Rossoneri w najlepszej czwórce Champions League zagrają po szesnastu latach przerwy.
W półfinale będą rywalizować z Interem, co oznacza pewny występ przedstawiciela Mediolanu w meczu o trofeum. Piłkarze Simone Inzaghiego najpierw pokonali w Lizbonie Benfikę 2:0, w rewanżu remisując z nią 3:3.

Tego samego dnia Bayern nie zdołał odrobić strat na Allianz Arena.
Manchester City obronił trzybramkową przewagę z pierwszego spotkania, remisując w Monachium 1:1. Teraz stanie przed szansą na rewanż na Realu za ubiegłoroczny, dramatyczny dwumecz.

Po środowych starciach dojdzie teraz do trzytygodniowej przerwy w rozgrywkach.
Pierwszy mecz półfinałowy zostanie rozegrany 9 maja w Madrycie, gdzie Real podejmie Manchester City. Telewizja Polska w środę 10 maja pokaże mecz Milan – Inter. Tydzień później na jej antenach rewanż Manchesteru City z Realem Madryt.