reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

PGE Ekstraliga: 3. runda z odwołanym meczem

dodano: 2023-04-20 17:48 | aktualizacja: 2023-04-24 12:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven Sports/speedwayekstraliga.pl/satkurier.pl

PGE Ekstraliga Mecz 3. rundy PGE Ekstraligi PLATINUM MOTOR Lublin – CELLFAST WILKI Krosno został odwołany na wniosek organizatora. Na chwilę obecną wszystkie trzy pozostałe spotkania mają odbyć się zgodnie z planem. Transmisja jednego piątkowego meczu w Eleven Sports 1, a dwóch niedzielnych w CANAL+ Sport 5.

Eleven Sports
PGE Ekstraliga Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
PLATINUM MOTOR Lublin vs CELLFAST WILKI Krosno – mecz odwołany

Po podjęciu decyzji o odwołaniu meczu 1. rundy DMP w Lublinie, Ekstraliga Żużlowa prowadziła stały monitoring stanu toru w Lublinie. Na torze do chwili obecnej nie odbyły się żadne zawody, jak również nie było możliwości przeprowadzenia bezpiecznego treningu z udziałem czterech zawodników (na torze w starcie spod taśmy).

W związku z powyższym, z uwagi na aktualny stan toru i dotychczasowe warunki atmosferyczne, które nie pozwoliły na przygotowanie toru po okresie zimowym, pomimo wykonywania prawidłowej procedury przygotowania toru w dniach poprzedzających (m.in. wielokrotne przykrywanie toru w celu jego ochrony przed opadami), a także w dniu dzisiejszym w obecności komisarza toru, biorąc pod uwagę złożony na tę okoliczność przez niego raport, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz brak gwarancji sportowego widowiska godnego rozgrywek PGE Ekstraligi, Ekstraliga Żużlowa na wniosek organizatora odwołała mecz 3. rundy DMP PLATINUM MOTOR Lublin – CELLFAST WILKI Krosno.
 

– Nawierzchnia toru w Lublinie jest w wielu miejscach mocno rozmiękczona i niejednolita w efekcie wysokiego poziomu wód gruntowych. W związku z aktualnym stanem toru nie ma możliwości przygotowania tej nawierzchni zgodnie z regulaminem, pozwalającej przeprowadzić zawody, mając na uwadze, że czym innym są pojedyncze treningowe wyjazdy na tor zawodników, a czym innym pełny mecz, podczas którego wyścigi muszą odbywać się na torze gwarantującym jego regulaminowy i co najważniejsze bezpiecznych stan od początku do końca – informuje spółka Ekstraliga Żużlowa.

TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa vs EBUT.PL STAL Gorzów

W najbliższej kolejce dojdzie m.in. do konfrontacji TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa z EBUT.PL STALĄ Gorzów. Ich mecz będzie rewanżem za ubiegłoroczny półfinał mistrzostw Polski, w którym o sześć punktów lepsi okazali się Stalowcy. Ozdobą spotkania na Arenie Zielona-Energia.com będzie pojedynek gwiazd obu zespołów – Leona Madsena w barwach gospodarzy z Martinem Vaculíkiem w ekipie gości.


Plan transmisji - 3. runda PGE Ekstraligi:

21 kwietnia (piątek)

18:00 PLATINUM MOTOR Lublin – CELLFAST WILKI Krosno (studio od 17:30), Eleven Sports 1 [odwołany]
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki, studio: Anita Mazur, Oskar Bobek, reporter: Tomasz Lorek

20:30 TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa – EBUT.PL STAL Gorzów (studio od 20:15), Eleven Sports 1
Komentarz: Michał Korościel, Maciej Markowski, studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Kamil Cieślar, reporterka: Joanna Cedrych

23 kwietnia (niedziela)

16:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – FOGO UNIA Leszno (studio od 16:00), CANAL+ Sport 5
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, studio: Michał Łopaciński, Patryk Malitowski, reporterzy: Mateusz Kędzierski, Łukasz Benz

19:15 FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR Toruń – BETARD SPARTA Wrocław (studio od 18:45), CANAL+ Sport 5
Komentarz: Maciej Noskowicz, Krzysztof Cegielski, studio: Daria Kabała-Malarz, Tomasz Gollob, reporterzy: Natalia Pietrucha 

21:15 Magazyn PGE Ekstraligi, CANAL+ Sport 5
Obsada: Daria Kabała-Malarz, Jacek Gajewski, Krzysztof Cegielski, Maciej Noskowicz, Leszek Demski

24 kwietnia (poniedziałek)

21:00 Magazyn PGE Ekstraligi, Eleven Sports 2
Studio: Michał Korościel, Anita Mazur, Marcin Kuźbicki, Tomasz Lorek, gość specjalny: Janusz Kołodziej


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...