reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Braty” - film Canal+ Polska w kinach

dodano: 2023-04-21 11:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Studio Munka SFP/satkurier.pl

Studio Munka SFP Canal+ Polska „Braty” Od piątku, 21 kwietnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Braty”. Producentami filmu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP), Studio Munka SFP i CANAL+ Polska, koproducentami są ATV Group i Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a dystrybutorem jest Studio Munka SFP. Film powstał w ramach programu „60 minut”. Występują Marta Stalmierska, Wiktoria Gorodeckaja, Marta Walesiak, Natalia Sierzputowska, Maria Kuśmierska, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Dela i Hubert Miłkowski.

Studio Munka SFP Canal+ Polska „Braty”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Braty” to historia o przyspieszonym dorastaniu i poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Filip (w tej roli Hubert Miłkowski) ma siedemnaście lat, stoi u progu dorosłości, ale to jeszcze dzieciak, który kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego brata, który jest dla niego mentorem, a teraz wprowadza go w dorosłość. Bracia kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Ojciec, niegdyś świetny tata i mąż, to teraz ćpun, który pogrążony w żałobie zamyka się w swoim pokoju i dzięki narkotykom jest w stanie zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że kiedyś silne więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie się cofnąć. Życie intensywnie pcha do przodu.

Marcin Filipowicz, reżyser i współautor scenariusza filmu „Braty”, jest absolwentem Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Na koncie ma szereg nagradzanych na festiwalach fabularnych filmów krótkometrażowych, w tym jednego z programu „Trzydzieści minut” („Chłopcy z motylkami”, „Lato miłości” i „Echo”) i dokumentów („Trampkarze”, „Mój tata Lazaro” i „7109 KM”).

Film „Braty” otrzymał „Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych” na 41. „Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film” (rok 2022). Film powstał w ramach programu „60 minut” (więcej tutaj).

„Braty” - o filmie - reżyseria: Marcin Filipowicz, scenariusz: Marcin Filipowicz i Łukasz M. Maciejewski, zdjęcia: Mateusz Skalski, muzyka: Mikołaj Bugajak, scenografia: Jędrzej Kowalski, kostiumy: Paulina Sieniarska, charakteryzacja: Magdalena Tarka, montaż: Ireneusz Grzyb, dźwięk: Jakub Jerszyński, kierownik produkcji: Aleksandra Musiał, producenci: Jacek Bromski (SFP), Jerzy Kapuściński (Studio Munka), Ewa Jastrzębska (Studio Munka), obsada: Marta Stalmierska, Wiktoria Gorodeckaja, Natalia Sierzputowska, Maria Kuśmierska, Kamila Ibrom, Joanna Szyszko, Alma Asuai, Marta Walesiak, Aleksandra Błaszczuk, Zuzanna Wojtas, Olga Madler, Hubert Miłkowski, Sebastian Dela, Cezary Łukaszewicz, Piotr Kaźmierczak, Mikołaj Matczak, Sebastian Stankiewicz i Robert Piernikowski, produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka i CANAL+ Polska, koprodukcja: ATV Group i Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Hubert Miłkowski, Marta Stalmierska i Sebastian Dela na plakacie promującym kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Hubert Miłkowski, Marta Stalmierska i Sebastian Dela na plakacie promującym kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Plakat promujący kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Plakat promujący kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...