reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Trace Hits zostanie zamknięty 27.04

dodano: 2023-04-22 18:46 | aktualizacja: 2023-04-22 19:40
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Trace Hits Od czwartku, 27 kwietnia br. zakończy się transmisja Trace Hits na pozycji nr 359 platformy Sky UK. Brytyjski kanał muzyczny zniknie również z satelity Astra 2F (28,2°E), z którego jest nadawany FTA w wiązce UK. Kanał, który pierwotnie działał jako Chart Show TV od 2002 roku, walczył o znalezienie swojej niszy pod nowymi właścicielami.

Trace Hits UK
Trace Hits


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trace Hits korzysta z tp. 112 (11,343 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK) satelity Astra 2F (28,2°E) w wiązce brytyjskiej.

Firma Trace obsługuje kanały muzyczne i stacje radiowe w krajach francuskojęzycznych. W ramach globalnej ekspansji w grudniu 2018 roku przejęła brytyjskie projekty Sony Pictures Television. Rok później 3 kanały zakupione w ramach umowy zmieniły markę na Trace. Zmiany spowodowały, że flagowy kanał Chart Show TV z listą najlepszych przebojów przekształcił się w miejski kanał muzyczny Trace Urban w 2019 roku. Drugi kanał Chart Show Hits zaczął działać jako Trace Latina, a The Vault stał się Trace Vault.

Jednak nowe kanały Trace nie zyskały popularności w upadającym biznesie kanałów muzycznych w Wielkiej Brytanii.
Serwisy YouTube, Spotify i Vevo zastąpiły rolę telewizji muzycznej wśród młodszych odbiorców.

W 2020 r. oferta Trace pomniejszyła się w związku z zamknięciem Trace Latina. Flagowa stacja Trace Urban emitowała pasma wyłączonej stacji, a później w 2021 r. została zastąpiona obecną marką Trace Hits, która okresowo działała też pod świąteczną nazwą Trace Xmas.

Zamknięcie Trace Hits spowoduje, że abonenci Sky UK i odbiorcy indywidualni (FTA) znajdujący się w zasięgu wiązki brytyjskiej będą odbierać tylko Trace Vault, który koncentruje się na teledyskach z lat 90. i 00. oraz serialach z tamtej epoki. Emituje np. amerykański serial komediowy „Kenan i Kel” czy serial z gatunku fantastyki „Power Rangers”.

Trace zwiększa swoją obecność na platformach streamingowych.
W Wielkiej Brytanii oferuje Trace Urban i Trace Brazuca w ramach usługi Channelbox (Freeview 271). Trace Urban i Trace Sports Stars są też dostępne na platformie Samsung TV Plus.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...