reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ataki hakerów na węgierskie media

dodano: 2023-04-24 13:23
autor: Dr Hack | źródło: media1.hu

DDoS atak haker hakerzy 360px W ciągu ostatnich kilku dni na węgierskie media spadła seria cyberataków. Według portalu Media1.hu dotknęło to m.in. portal informacyjny stacji telewizyjnej ATV, a także portal edukacyjny HVG - Eduline.hu. Najciekawsze jest to, że większość mediów na Węgrzech jest pod kontrola rządu i członków partii Orbana. Kto dokonał tych ataków DDoS? Chyba nie są rosyjskie służby?

satkurier.pl
760px Czaszka KLAWIATURA 7 piractwo haker.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Portal edukacyjny ATV i HVG został dotknięty atakiem hakerów, a cyberprzestępcy sparaliżowali je - sparaliżowano ponad 15 mediów. Są nowe ofiary trwającej od kilku dni serii cyberataków na węgierskie portale internetowe, które sparaliżowały już kilkanaście mediów internetowych.
 
W niedzielne popołudnie 23 kwietnia tzw. atak DDoS (przeciążeniowy) dotknął portal informacyjny grupy ATV - atv.hu, a także należący do HVG portal edukacyjny Eduline.hu. Odpowiednie media poinformowały o tym na swoim profilu na Facebooku.

Dodaje, że cyberprzestępcy sparaliżowali także 444.hu, hvg.hu, Népszava.hu, Media1.hu i Vipcast.hu, witrynę internetową Magyar Narancs, a także Hírhúgó, Balramagyar.hu, Ellenszél.hu, Ellenlábas.hu, Nyugatifény.hu. Ponadto dotknęło to internetowe usługi streamingowe Pécsma.hu gminy Pecs i Klubradio.

Kilka węgierskich mediów złożyło już doniesienie na policję o przestępstwie przeciwko nim.

Istotą ataków DDoS jest to, że są one ukierunkowane na określone media, angażując ogromną liczbę urządzeń internetowych, nawet do milionów, w ten sposób nasycając infrastrukturę określonych celów. Strony zwalniają i po chwili zostają całkowicie sparaliżowane, tak że użytkownicy nie mają do nich dostępu.


 


Źródło: media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...