reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na TVP Sport

dodano: 2023-04-25 11:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: www.polswim.pl/satkurier.pl

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2023 W środę, 26 kwietnia rozpoczęły się 95. Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które potrwają cztery dni. W olsztyńskiej Aquasferze wystąpią zawodnicy ze ścisłej krajowej czołówki, którzy będą walczyć o kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe sezonu letniego. Transmisje sesji finałowych codziennie na kanale TVP Sport oraz na tvpsport.pl (od godz. 17:15, w sobotę od 16:10). Komentarz zapewni Przemysław Babiarz. Poranne bloki do obejrzenia na kanale PZP na YouTubie (od godz. 9:00)

YouTube @polskizwiazekpywackipzp1583
Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2023


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Mistrzostwa Polski na pewno dostarczą dużo emocji. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 600 zawodników z całego kraju, znacznie więcej niż przed rokiem. Najlepsi powalczą o kwalifikację na aż siedem imprez międzynarodowych. Między innymi na mistrzostwa świata, które w lipcu odbędą się w Fukuoce - mówi Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Do tej pory do mistrzostw świata zakwalifikowało się pięć osób: Katarzyna Wasick, Adela Piskorska, Paulina Peda, Ksawery Masiuk i Krzysztof Chmielewski. Kandydatów do tego, by dołączyć do reprezentacji, która wyleci do Japonii, nie brakuje.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie najbliższych czterech dni polscy pływacy powalczą również o kwalifikację na Uniwersjadę, młodzieżowe mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata i Europy juniorów, Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) oraz juniorski wielomecz, który w maju odbędzie się w Gliwicach.

Eliminacje 95. Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu będą się rozpoczynać o godz. 9:00, a finały po godz. 17:15 (za wyjątkiem soboty, gdy początek walki o medale zaplanowano na 16:10). Transmisję z porannych bloków będzie można oglądać na kanale PZP na YouTubie, natomiast sesje finałowe pokaże TVP Sport i tvpsport.pl.

Zobacz szczegółowy plan transmisji sesji finałowych 95. Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu (plik PDF).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...