reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy kanał naziemny i satelitarny w Czechach?

dodano: 2023-04-26 21:07
autor: RO | źródło: parabola.cz

Perinvest Group Kolejny nadawca w Czechach ma szansę nadawać dla widzów telewizji naziemnej. Firma Perinvest AS z siedzibą w Pradze wystąpiła do regulatora RRTV o licencję naziemną na kanał o profilu sportowym TV Arena.

antena naziemna DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca jest zainteresowany multipleksem 23. naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Operatorem jest CDG (Czech Digital Group), powiązany z firmą telekomunikacyjną České Radiokomunikace. Kanał w ten sposób zająłby jedną z wolnych pozycji testowych. Od momentu uruchomienia w zasięgu byłoby około 99,6% ludności Republiki Czeskiej.

Czeska Rada Radiofonii i Telewizji (RRTV) zajmie się wnioskiem Perinvest AS na jednym z najbliższych posiedzeń. Nadawca po otrzymaniu zgody będzie miał 360 dni na rozpoczęcie emisji.

TV Arena chce także nadawać przez satelitę, sieci kablowe, IPTV i online. Program powinien być dostępny dla wszystkich gospodarstw domowych z telewizją.

Perinvest AS planuje uruchomić kanał sportowy TV Arena z transmisjami na żywo, fragmentami najlepszych akcji, magazynami, dokumentami i talk show. Uzupełnieniem oferty mają być programy o zdrowym stylu życia i ogólnej sprawności fizycznej.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...