reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Serial „Sortownia” w czerwcu w Polsat Box Go i Canal+ online

dodano: 2023-04-28 10:21
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Telewizja Polsat

Sortownia Canal+ Telewizja Polsat fot. Maria Wytrykus Zakończyły się trwające 64 dni zdjęcia do „Sortowni” z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Wstrząsający, mocny, intensywny: tak w wielkim skrócie można scharakteryzować thriller z fabułą osadzoną m.in. na oddziale warszawskiego SOR-u. W serialu w reżyserii Anny Kazejak pojawią się także wątki obyczajowe. „Sortownia” już w czerwcu w serwisie streamingowym Polsat Box Go, na antenie CANAL+ Premium i w serwisie streamingowym CANAL+ online.

CANAL+ Polska/Telewizja Polsat/fot. Maria Wytrykus
Sortownia Canal+ Telewizja Polsat fot. Maria Wytrykus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sortownia” to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, Jacka, rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć. W tej roli, na ekranie 8-odcinkowej produkcji, Andrzej Chyra.

W nowym serialu występują również młode, wyraziste aktorki: Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś. W serialu zagrali także: Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czernik.
 

– „Sortownia” jest produkcją wielogatunkową, z thrillerem jako tym wiodącym. Najczęściej seriale medyczne operują konwencją obyczajową, w „Sortowni” jest inaczej. To thriller psychologiczny z elementami obyczajowymi. Ten element psychologiczny jest tutaj bardzo istotny. Wybór Andrzeja Chyry na odtwórcę głównej roli był zatem nieprzypadkowy – to właśnie on nadaje postaci głębię i ten aspekt jest bardzo wymowny w jego wykonaniu – mówi Anna Kazejak, reżyser serialu, która w sposób mistrzowski ukazała realia pracy na tak wymagającym oddziale, jakim jest SOR.

– Za nami dziesiątki obiektów zdjęciowych, setki scen, niektóre spektakularne, inne emocjonujące i wzruszające – opisuje pracę na planie Piotr Niemyjski, autor zdjęć i operator główny serialu.

Za scenariusz odpowiedzialni są: Joanna Kozłowska („Wotum nieufności”), Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Wojenne dziewczyny”), Monika Powalisz („Belfer”) i Michał Wawrzecki („Chyłka”).
 
CANAL+ Polska/Telewizja Polsat/fot. Maria Wytrykus

Niewątpliwym atutem serialu jest także budująca napięcie i pełna niepokoju muzyka, której autorem jest Michał Kush, producent muzyczny i kompozytor, współpracujący także z Darią Zawiałow.

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a po stronie CANAL+ Polska Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera już w czerwcu w serwisie streamingowym Polsat Box Go, na antenie CANAL+ Premium i w serwisie streamingowym CANAL+ online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...