reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Zaginiony symbol” na kanale AXN

dodano: 2023-05-08 10:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

AXN „Zaginiony symbol” W środę, 10 maja br. o godz. 22:00 na kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańskiego serialu „Zaginiony symbol” („The Lost Symbol”), na podstawie powieści Dana Browna („Kod da Vinci”). Tylko jedna jego książka, „Kod Leonarda da Vinci”, sprzedała się w nakładzie 81 mln egzemplarzy. Za prawo do jej ekranizacji, autor otrzymał 6 mln dolarów. Film o tym samym tytule zarobił niemal 800 mln dolarów. Teraz przyszedł czas na serial „Zaginiony symbol”, na podstawie jego kolejnej powieści. Występują Sumalee Montano, Emily Piggford, Tamara Duarte, Valorie Curry, Laura de Carteret, Dalal Badr, Beau Knapp, Eddie Izzard i Ashley Zukerman.

AXN „Zaginiony symbol”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Protestujące zakonnice na planach filmowych. Palenie powieści we Włoszech, na znak protestu wejścia do kin ekranizacji „Kodu Leonarda da Vinci”. Kościół rzymskokatolicki skrytykował książkę jako antykatolicką powieść. Hierarchowie uznali, że Brown przedstawił historię Kościoła i doktryny chrześcijańskiej w sposób kłamliwy, który rodzi groźne konsekwencje. Opactwo Westminsterskie odmówiło ekipie filmowej i nie zgodziło się na zdjęcia wewnątrz świątyni, w której są koronowani królowie Wielkiej Brytanii. Jako powód odmowy kręcenia tam scen do filmu z Tomem Hanksem podano, że książka oparta jest na nieprawdziwych przesłankach z teologicznego punktu widzenia. Podczas festiwalu w Cannes, który otwierał ten film, jego producent Brian Grazer, odwołał niemal trzydzieści wywiadów. W ten sposób chciał zminimalizować kontrowersje w Europie, jakie powstały wokół tego obrazu.

Wszystko to jednak tylko pomogło w promocji filmu i samej powieści. Wszyscy chcieli sami przekonać się o co jest cała awantura. Film stał się drugą, najbardziej kasową produkcją na świecie w 2006 roku. Natomiast powieść Browna była na liście bestsellerów „The New York Timesa” przez 144 tygodnie, 54 na miejscu pierwszym. Przetłumaczono ją na 51 języków. W pierwszym tygodniu po premierze w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki sprzedano ją w nakładzie 3 mln egzemplarzy. Sam Brown stał się jednym ze „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” według magazynu „Time”.

W „Zaginionym symbolu” Dan Brown zajął się odkrywaniem tajemnic Zakonu Wolnych Mularzy, czyli masonerii, tajnego stowarzyszenia działającego w Waszyngtonie. Młody Robert Langdon (w tej roli Ashley Zukerman), światowej sławy specjalista od symboli, rozwiązuje tajemnicę zawartą w piramidzie masońskiej. To znany na całym świecie symbol, pieczęć Stanów Zjednoczonych ameryki. Umieszczona jest nawet na amerykańskiej jednodolarówce.

Langdon jedzie do Waszyngtonu na prośbę przyjaciela, mentora, masona Petera Solomona (Eddie Izzard). Zaproszenie okazuje się pułapką. Na odnalezionej, odciętej dłoni Solomona, są wytatuowane symbole i masoński pierścień. Langdon chce uratować przyjaciela. Zostaje zmuszony odnaleźć starożytny portal w mieście. Zaszyfrowane wskazówki znajdują się w różnych miejscach i przedmiotach na terenie metropolii. Rozwiązanie tej zagadki doprowadzi naukowca do miejsca, które tajne stowarzyszenie chciałoby ukryć przed światem.

„Los Angeles Times” tak pisał o powieści Browna:

- „Zaginiony symbol” już jest. I nie trzeba być masonem, żeby się nim cieszyć. Ekscytujące i zabawne, jak jazda na roller coasterze.


„The New York Times” podobnie:

- Książka wypełniona kodami i wskazówkami jest pełna egzotyki, niesamowitych obrazów i nieustannego pędu, który sprawia, że „The Lost Symbol” nie można odłożyć. Kolejna, wspaniała historia.


Teraz przyszedł czas na serialową ekranizację, której premiera odbędzie się w środę, 10 maja br. o godzinie 22:00 w stacji AXN (dane za firmą Antenna Group) (więcej tutaj).

„Zaginiony symbol” - sezon 1., emisja w środy (od 10 maja 2023 roku) o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...