reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

WBD zyskuje 7 mln subskrybentów streamingowych

dodano: 2023-05-08 21:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Warner Bros. Discovery Łączna liczba subskrybentów Warner Bros. Discovery, co dotyczy usług streamingowych discovery+, HBO i HBO Max, wyniosła na koniec marca 2023 roku 97,6 mln. Oznacza to wzrost o 7 mln w skali roku i o 1,5 mln w skali kwartału. Z tego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odnotowano 55,3 mln subskrybentów (wzrost o 0,7 mln w I kwartale), a na rynkach międzynarodowych, w tym w Polsce, 42,3 mln (wzrost o 0,8 mln).

Warner Bros. Discovery
HBO Max discovery+ Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ARPU Warner Bros. Discovery (WDB) z usług discovery+, HBO i HBO Max na wszystkich rynkach wyniosło 7,48 dol., z tego 10,82 dol. w USA i Kanadzie oraz 3,48 dol. na pozostałych rynkach. Grupa oblicza ten wskaźnik sumując przychód na użytkownika z przychodem z reklam i dzieląc ten wynik przez liczbę subskrybentów. oczywiście dla danego okresu.
 

– To ważny czas dla Warner Bros. Discovery. Przeszliśmy przez kilka poważnych restrukturyzacji i dokonaliśmy repozycjonowania naszych firm z większą precyzją i skupieniem. I widzimy, że pojawia się wiele pozytywnych dowodów, z segmentem DTC (direct-to-consumer) być może najbardziej na czele. W tym kwartale dokonaliśmy znaczącego zwrotu, osiągając 50 mln dol. zysku EBITDA i wzrost bazy subskrybentów o 1,6 mln, i cieszymy się z trajektorii, na której się znajdujemy. W rzeczywistości spodziewamy się teraz, że nasza amerykańska działalność DTC będzie rentowna w 2023 roku – rok przed naszymi przewidywaniami. Nawet na dzisiejszym wymagającym rynku jesteśmy w stanie zapewnić swobodny przepływ środków pieniężnych i obniżenie wskaźnika ogólnego zadłużenia w zestawieniu bilansowym, a także pozostajemy pewni naszej strategii i zdolności do osiągnięcia celów finansowych – powiedział David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Warner Bros. Discovery.

Przychody WBD za pierwszy kwartał 2023 roku wyniosły 10,7 mld dol. Strata netto wyniosła 1,069 mld dol., skorygowana EBITDA 2,611 mld dol., wolne przepływy pieniężne -930 mln dol., zadłużenie brutto 49,5 mld dol., a współczynnik dźwigni finansowej netto 5.0x.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...