reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński DIM TV skupi się na SD

dodano: 2023-05-10 19:45
autor: RO | źródło: satkurier.pl

DIM TV Widzowie ukraińskiego kanału DIM TV w odbiorze satelitarnym muszą przejść na przekaz w standardowej rozdzielczości SD. Nadawca zakończył nadawanie MPEG-4/HD na częstotliwości 11,747 GHz, pol. V (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) satelity Astra 4A (4,8°E).

kanaldim.tv
DIM TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 2 miesięcy DIM TV był nadawany równolegle w MPEG-2/SD i MPEG-4/SD. Nadawca porzucił droższą, ale w lepszej jakości transmisję HD i skupił się na nadawaniu SD. Z drugiej strony będąc w MPEG-2 z transpondera DVB-S dotrze do wszystkich gospodarstw domowych na Ukrainie z antenami ustawionymi na satelitę Astra 4A (4,8°E).

W marcu br. nadawca przeszedł na ukraińską nazwę DIM TV zamiast oryginalnie używanej DOM TV od momentu startu 1 marca 2020 roku. Celem zmiany jest lepsze zaakcentowanie języka ukraińskiego. Oferta nie zmieniła się i nadal są w niej zawarte treści informacyjne i rozrywkowe, w tym treści pochodzące od największych grup medialnych w kraju.

Do dziś nadawca pełni rolę skutecznego narzędzia komunikacji z Ukraińcami, którzy przymusowo opuścili swoje domy, zostali przesiedleńcami wewnętrznymi lub wyjechali za granicę. Kanał jest dla nich sposobem wsparcia emocjonalnego i psychologicznego oraz okazją do utrzymywania kontaktu z Ukrainą. - Działamy na rzecz informowania Ukraińców i cudzoziemców o wydarzeniach na Ukrainie, w celu umocnienia społeczności ukraińskiej i światowej wokół ukraińskiej agendy. Przedstawiamy światu fenomen ukraińskiej tożsamości wielonarodowej, oryginalnej kultury, odwagi, solidarności i patriotyzmu.

Parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B22 (12,130 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK)

ID: DIM TV
PID V: 6621 (MPEG-2/SD)
PID A: 6622 (ukr)
PID PCR: 6621
SID: 6620
PID PMT: 6620
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału DIM TV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...