reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Neosat traci główne kanały z Serbii

dodano: 2023-05-11 20:51 | aktualizacja: 2023-05-11 22:12
autor: RO | źródło: satkurier.pl/flysat.com

BulgariaSat Szereg kanałów z Serbii przestało nadawać w ramach bułgarskiej platformy satelitarnej Neosat, która świadczy usługi z satelity BulgariaSat 1 (1,9°E). Operator wyłączył 7 maja br. RTS1 HD, RTS2 HD, RTS3 HD, BN Sat HD, Prva TV, B92, Happy TV, Pink HD, Al Jazeera i kilka innych stacji z częstotliwości 12,380 GHz, pol. H (DVB-S2).

neosat.com
neosat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wspomniane kanały wcześniej stanowiły część oferty satelitarnej operatora Polaris Media, który opuścił rynek DTH i pozostał w IPTV. Następnie kanały na satelicie zmieniły dostawcę na Neosat. Bułgarski operator stał się przejściowym rozwiązaniem dla pozostałych klientów Polaris Media do czasu całkowitego wyłączenia platformy.

Multipleks na częstotliwości 12,380 GHz, pol. H jest wciąż aktywny, jednak został przełączony do standardu DVB-S/QPSK z SR 30000 i FEC 7/8. Pojemność wypełniły głównie podstawowe kanały bułgarskie w MPEG-2/SD. Pojawiły się m.in. bTV, Nova TV, Evrokom, BNT1, bTV Action, Nova Sport, Discovery Channel, Travel TV Bulgaria, bTV Cinema, bTV Lady, Diema, KinoNova, Diema Family, Disney Channel i E-Kids. Wszystkie są zaszyfrowane w BulCrypt oprócz BNT1, który jest FTA.

Co ciekawe, to pierwszy transponder Neosat transmitowany w starszym standardzie DVB-S z usługami MPEG-2/SD.

Neosat słynie z licznych zmian w nadawaniu kanałów. Krótko kanały z Serbii były transmitowane z częstotliwości 12,437 GHz, pol. V (DVB-S2), a później powróciły na oryginalną częstotliwość 12,380H.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...