reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wróg doskonały” RTVE i TV3 na kanale Kino Polska

dodano: 2023-05-14 15:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Best Film Co RTVE TV3 TV 3 „Wróg doskonały” W poniedziałek, 15 maja br. o godz. 22:30 na kanale Kino Polska wyemitowany zostanie premierowo francusko-hiszpańsko-niemiecki film „Wróg doskonały” („A Perfect Enemy”). Producentami filmu są Sábado Películas, Barry Films, ESCAC Films, Hessen-Invest Film, Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC), Instituto de la Cinematografía y de las Artes Audiovisuales (ICAA), Radio Televisión Española (RTVE), Televisió de Catalunya (TV3) i Treehouse Pictures, a dystrybutorem w Polsce jest Best Film Co. W obsadzie znaleźli się Athena Strates, Marta Nieto i Tomasz Kot. Film oparto na książce „Kosmetyka wroga” Amélie Nothomb.

Best Film Co RTVE TV3 TV 3 „Wróg doskonały”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Paryż. Jeremiasz Angust (w tej roli Tomasz Kot), światowej sławy architekt polskiego pochodzenia, po wygłoszonym wykładzie próbuje dostać sie na pobliskie lotnisko. W drodze jego taksówkę zatrzymuje młoda Holenderka Texel Textor (Athena Strates), która tak jak on chce zdążyć na samolot. Zakorkowane ulice francuskiej stolicy nie sprzyjają jednak parze spóźnialskich. Oboje muszą zweryfikować swoje plany i poczekać na kolejny lot. Jeremiasz najchętniej uwolniłby się od towarzystwa przypadkowej znajomej, ale ona nie daje za wygraną. Tajemnicza dziewczyna prowokuje go, opowiadając historie ze swojego życia. Zmusza coraz bardziej zdenerwowanego mężczyznę do konfrontacji z dawnymi traumami. Wciąga go w mroczną pułapkę, której sens zaczyna stopniowo się odsłaniać. Jak zapowiada nadawca, adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga” to trzymająca w napięciu psychodrama, która rozgrywa się w czasie rzeczywistym. W literackim pierwowzorze Texel Textor jest mężczyzną.

Reżyserem filmu „Wróg doskonały” jest Kiké Maíllo, autorami scenariusza są Cristina Clemente i Kiké Maíllo, a za zdjęcia odpowiadała Rita Noriega. W obsadzie znaleźli się Marta Nieto, Athena Strates, Stefanie Früchtenicht, Felizia Trube, Freyja Simpson, Nerea Jordana, Barbara Stollhans, Clara Immel, Dominique Pinon, Götz Vogel von Vogelstein, Julian Helmes, Marc Galtié, Alfredo Sancha, George Strassburg, Janosh Hetzel, Sebastián Ghandchi i Tomasz Kot (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Wróg doskonały” pojawił się w polskich kinach w piątek, 2 lipca 2021 roku (więcej tutaj).
 
Athena Strates i Tomasz Kot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wróg doskonały”, foto: Best Film Co
Athena Strates i Tomasz Kot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wróg doskonały”, foto: Best Film Co


„Wróg doskonały” - emisja w poniedziałek, 15 maja 2023 roku o godz. 22:30 na kanale Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...