reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start nowej rakiety Ariane 6 dopiero w 2024

dodano: 2023-05-15 11:17
autor: Jan Borejko | źródło: ESA[Ariane 6 Launcher Task Force]

Ariane 6 rakieta 360px Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) opublikowała aktualizację harmonogramu debiutu swojej nowej rakiety nośnej Ariane 6. Aktualizacja pochodzi od grupy zadaniowej Ariane 6 Launcher Task Force utworzonej z kierownictwem najwyższego szczebla ESA, głównym wykonawcą bazy startowej (CNES), konstruktorem rakiety ArianeGroup i dostawcą usług Arianespace.

Arianespace
Ariane 6 rakieta arianespace 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niestety informacje nie są najlepsze, a jeden z wpływowych obserwatorów przekazał swoją opinię, że nowy harmonogram jest „niemożliwy” do wykonania i oznacza, że ​​​​wystrzelenie rakiety Ariane 6 w 2023 r. jest teraz bardzo mało prawdopodobne.

W oświadczeniu ESA czytamy, że podczas gdy testy różnych komponentów będą odbywać się przez całe lato 2023 roku, rzeczywisty montaż rakiety rozpocznie się nie wcześniej niż w listopadzie 2023 r.

W oświadczeniu czytamy:

- Montaż pojazdu startowego i rozpoczęcie lotu inauguracyjnego kampania startowa. Po transporcie morskim dolnych i górnych stopni z Francji i Niemiec do Gujany Francuskiej, proces ten obejmie w pełnej konfiguracji lotu ostateczną próbę generalną.


Grupa zadaniowa nie podała żadnych informacji na temat prawdopodobnej daty rozpoczęcia lotów testowych. Jeden z wykonawców zaangażowanych w projekt (OHB) publicznie powiedział, że start Ariane 6 nastąpi dopiero na początku 2024 roku.

Grupa zadaniowa przekazała, że kolejną aktualizację wyda 8 czerwca.

Źródło: esa.int 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...