reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Festiwal filmowy w Cannes na antenach Canal+

dodano: 2023-05-16 13:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

„Międzynarodowy Festiwal Filmowy” w Cannes W dniach 16-27 maja br. w Cannes, we Francji, odbywa się 76. „Międzynarodowy Festiwal Filmowy” („Festival de Cannes”). We wtorek, 16 maja br. o godz. 19:00 w CANAL+ Premium i o godz. 20:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Family i CANAL+ Film, widzowie zobaczą ceremonię otwarcia tego wydarzenia. Nadawca zapowiada również transmisję ceremonii zamknięcia tego festiwalu - w sobotę, 27 maja br. .o godz. 20:30 w CANAL+ Premium i o godz. 21:30 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film.

„Międzynarodowy Festiwal Filmowy” w Cannes


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Korzenie tego wydarzenia sięgają lat 30. XX wieku i są pokłosiem skandalu politycznego mającego miejsce w czasie festiwalu w Wenecji, kiedy to pod naciskiem kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera i premiera Włoch Benito Mussoliniego jury dopasowało swój werdykt pod ich dyktat i nagrodziło faszystowski film propagandowy. Czerpiąc ze wsparcia Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, minister kultury i sztuki Francji Jean Zay oraz dyplomata i historyk Philippe Erlanger powołali do życia festiwal filmowy, a na jego miejsce wybrali usytuowane na Lazurowym Wybrzeżu Cannes. Twórcy chcieli, aby ich inicjatywa stała się jednym z największych wydarzeń w świecie kina.

Pierwszy festiwal planowany na jesień 1939 roku trzeba było odwołać z powodu wybuchu II wojny światowej, która zablokowała jego organizację do 1946 roku. - Od tego czasu festiwal co roku stanowi niezapomniane wydarzenie kulturalne, towarzyskie i medialne. Jego historia pełna jest skandali i kontrowersji, z grożeniem obłożeniem widowni ekskomuniką włącznie, znana z odkrywania nowych gwiazd i z budzących sprzeczne emocje decyzji odzwierciedlających nastroje polityczne - czytamy w komunikacie (więcej tutaj).

76. „Festival de Cannes” - emisja w CANAL+ Premium, CANAL+ 1, CANAL+ Family i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...