reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Węgierska TV2 chce uruchomić TV B2 w Serbii

dodano: 2023-05-16 18:50
autor: RO | źródło: media1.hu

TV2 Csoport Węgierska grupa medialna TV2 Média Csoport Zrt. ponownie ubiega się o częstotliwość naziemną w Serbii dla nowego kanału telewizyjnego. Firma za pośrednictwem lokalnej spółki TV2 RS Broadcasting ma uruchomić kanał TV B2 oparty na wysokich standardach europejskich i popularnych formatach telewizyjnych.

tv2csoport.hu
TV2 Csoport Węgry kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Organ Regulacyjny ds. Mediów Elektronicznych Serbii (REM) potwierdził, że otrzymał ofertę przetargową na częstotliwość od TV2 RS Broadcasting dla kanału TV B2. Jeśli nadawca wygra konkurs, to utoruje tym samym drogę do nadawania z wieży telewizyjnej Avala na południowych obrzeżach Belgradu. Zawarta w nazwie TVB2 litera "B" określa stolicę Serbii.

Za firmą TV2 Média Csoport Zrt. stoi Lőrinc Mészáros, bliski przyjaciel Viktora Orbána. W krótkim czasie stał się miliarderem i dzisiaj jest zaliczany do 10-tki najbogatszych Węgrów. W swoim portfolio ma wydawnictwa, hotele, banki, media, a nawet inwestycje w energię jądrową.

Ekspansja zagraniczna umożliwiłaby firmie bardziej efektywne działanie, zarówno w celach politycznych, jak i biznesowych.
Kilka lat temu TV2 Média Csoport Zrt. rozpoczęła działalność w Słowenii po zakupie stacji telewizyjnej Planet TV. Wiadomo, że ekspansja przełożyłaby się na większą obecność w mediach, a to oznacza, że partia Fidesz premiera Viktora Orbana mogłaby docierać do większej liczby osób w Europie.

Węgierska telewizja komercyjna TV2, która jest blisko rządu, odnotowuje ostatnio sukcesy na Węgrzech w porównaniu z RTL, liderem rynku od ponad 2 dekad.
Od jesieni ubiegłego roku TV2 jest liderem we wszystkich kluczowych grupach wiekowych (4+, 18-49, 18-59), a w tym roku umocniła swoją pozycję na tle konkurencji nawet dalej, ponieważ wygrała jak dotąd zdecydowaną większość wieczornych programów w prime time.

Źródło: media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...