reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Liczba klientów Play i UPC wzrosła o blisko 100 tys.

dodano: 2023-05-17 15:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Play/Iliad Group/satkurier.pl

Play Grupa Play zakończyła pierwszy kwartał 2023 roku z 14,878 mln klientów, co oznacza wzrost o 97 tys. w ciągu trzech miesięcy. W tej liczbie zawarci są klienci zarówno Play, jak i UPC Polska. 12,832 mln to aktywni klienci usług mobilnych (9,06 mln z umową i 3,773 mln w opcji prepaid), a 2,046 mln to abonenci usług stacjonarnych, w tym telewizji UPC i Play Now TV oraz Internetu. Liczba raportowanych klientów mobilnych (bez M2M) wyniosła 17,1 mln. Od stycznia do marca liczba abonentów usług stacjonarnych oraz usług dla domu UPC i Play wzrosła o 28 tys.

facebook.com/upcprzeszlodoplay
UPC Play facebook.com/upcprzeszlodoplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całkowite przychody Grupy Play za pierwszy kwartał 2023 roku wzrosły o 34% r/r do 2,4 mld zł, a wskaźnik EBITDAaL przekroczył 1 mld zł wzrastając o prawie 24%.

Grupa Play we współpracy z firmą InfraVia Capital Partners uruchomiła największą sieć stacjonarną w otwartym modelu dostępu - Polski Światłowód Otwarty, aby przyspieszyć i zintensyfikować rozwój stacjonarnej sieci szerokopasmowej w Polsce. Jednocześnie Play kontynuuje dalszy dynamiczny rozwój mobilnej infrastruktury telekomunikacyjnej zwiększając dostępność usług cyfrowych dla klientów, tym samym zapewniając wolność wyboru.

Najważniejsze dane Grupy Play za I kwartał 2023 roku:

Wyniki biznesowe i finansowe:
 • Liczba raportowanych klientów mobilnych (bez M2M) wzrosła o ponad 6,5% r/r przekraczając liczbę 17,1 mln
 • Liczba aktywnych klientów mobilnych wyniosła 12,8 mln i wzrosła o 3% r/r
 • Pozycja lidera MNP z 18,4 tys. numerami przeniesionymi do Play, wyprzedzając konkurencję
 • Liczba abonentów usług stacjonarnych oraz usług dla domu wyniosła ponad 2 mln i wzrosła o 9,1% r/r
 • Całkowite przychody wzrosły o 34% r/r osiągając w I kwartale 2023 r. 2,4 mld zł
 • Przychody z usług mobilnych wzrosły o 6,7% r/r osiągając 1,1 mld zł w I kwartale 2023 r.
 • Wskaźnik EBITDAaL przekroczył 1 mld zł, co oznacza wzrost o prawie 24% r/r

Dalsze inwestycje w rozbudowę sieci komórkowej i stacjonarnej:
 • Rozwój nowoczesnej infrastruktury mobilnej z liczbą 10 742 stacji na koniec I kwartału 2023 r., uruchomienie 171 stacji w ciągu I kwartału 2023 r.
 • Budowa największej w Polsce stacjonarnej sieci szerokopasmowej w otwartym modelu dostępu z firmą InfraVia Capital Partners, która na podstawie umowy z dnia 31 marca 2023 nabyła 50% udziałów spółki zależnej Play, Polski Światłowód Otwarty Sp. z o.o., który w ramach współpracy rozszerzy zasięg usług internetu szerokopasmowego do ponad 6 mln gospodarstw w perspektywie średnioterminowej
 • Zwiększenie udziałów w SferaNet, operatorze sieci światłowodowych na Podbeskidziu, do 86,5% akcji, co przyczyni się to do poszerzania zasięgu usług światłowodowego internetu i telewizji cyfrowej
 

- W pierwszym kwartale 2023 roku nasza determinacja, elastyczność i odporność znalazły odzwierciedlenie w niezwykle mocnych wynikach finansowych i dalszym rozwoju Grupy Play. Decyzja o udostępnieniu naszej infrastruktury stacjonarnej w otwartym modelu, we współpracy z InfraVia, za pośrednictwem spółki zależnej Polski Światłowód Otwarty jest przełomową inicjatywą mającą na celu przyspieszenie cyfryzacji Polski i zapewnienie wszystkim klientom wolności wyboru. Jestem dumny z osiągnięć połączonych zespołów Play, UPC i 3S, które pozwalają w dalszym ciągu umacniać naszą pozycję lidera z korzyścią dla polskich konsumentów oraz zapewniać im superszybkie usługi telekomunikacyjne, niezbędne w ich codziennym życiu - powiedział Jean Marc Harion, prezes Grupy Play.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...