reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dokumenty „Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera” i „Co siedzi w głowie Putina”

dodano: 2023-05-19 09:09
autor: Jan Borejko | źródło: Vodylla

Vodylla platforma streamingowa logo 360px Na Vodylli od 19 maja br. można oglądać filmy dokumentalne „Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera” i „Co siedzi w głowie Putina”. To dokumenty skierowane do widzów zainteresowanych współczesną historią i geopolityką oraz wszystkich, którzy obserwując inwazję Rosji na Ukrainę, zastanawiają się nie tylko nad tym, jak ta historia się skończy, ale i jak do niej doszło. Jak to się stało, że Pan Nikt o wątpliwej przeszłości stanął na czele Federacji Rosyjskiej i zaczął rozdawać karty na światowej scenie politycznej? Wywołał kolejną wojnę, a przy okazji przyczynił się do narodzin bohatera - Wołodymyra Zełenskiego.

„Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera”/Vodylla
Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera Vodylla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera

„(…) jeśli wojska rosyjskie nas zaatakują, jeśli spróbują odebrać nam nasz kraj, naszą wolność, nasze życie, życie naszych dzieci – będziemy się bronić. Nie atakować, bronić się. Nacierając, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy” – to fragment przemówienia z 23 na 24 lutego 2022 r. Wołodymyra Zełenskiego. Kilka godzin później, kiedy wojska Putina zaatakowały Ukrainę, prezydent zamienił garnitur na wojskowy mundur.

Film dokumentalny w reżyserii Danielle Winter „Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera” prezentuje drogę, jaką Wołodymyr Zełenski przeszedł od show-biznesu do polityki, od aktora, satyryka, producenta filmowego i prezydenta z serialu „Sługa Narodu” do najwyższego urzędu w państwie. Od niedoświadczonego polityka, do twarzy ukraińskiego oporu, męża stanu na skalę światową i bohatera zbiorowej wyobraźni.

Dzięki komentarzom historyków i znawców tematyki oraz unikatowym zdjęciom i filmom archiwalnym widz poznaje przebieg prezydentury Wołodymyra Zełenskiego, relacje ukraińsko-rosyjskie, wojskowe kulisy wybuchu wojny i jej przebieg – na froncie i w międzynarodowej polityce. Obserwuje wystąpienia prezydenta Ukrainy, spotkania na szczycie, relacje żołnierzy i cywili z wojennej rzeczywistości.
 
Plakat filmu „Wołodymyr Zełenski. Narodziny bohatera”, źródło: Vodylla

Co siedzi w głowie Putina

Dwuczęściowy dokument Piersa Garlanda „Co siedzi w głowie Putina” opowiada o tym, co ukształtowało uznanego za zbrodniarza wojennego prezydenta Federacji Rosyjskiej. Historycy i dziennikarze przedstawiają kluczowe wydarzenia z życia Putina, ludzi i idee, które wpłynęły na jego wizję Rosji. Analizują w kontekście politycznym i społecznym najważniejsze przemówienia, manipulacje wizerunkiem, stosowane mechanizmy służące utrzymaniu władzy. Ich komentarze dopełniają nieznane archiwalne filmy i zdjęcia z życia prywatnego i publicznego.

„Co siedzi w głowie Putina” zabiera widza w niespokojne lata 90. czasów prezydentury Jelcyna, kiedy Putin wyłonił się z cienia, zamierzając przywrócić znaczenie upokorzonemu rosyjskiemu imperium. Zdradza kulisy operacji służb specjalnych, likwidacji opozycji, korumpowanie elit, kneblowanie mediów, wojen w Czeczeni, Gruzji, Syrii, aneksji Krymu, ataku na Ukrainę…
 
Plakat filmu „Co siedzi w głowie Putina”, źródło: Vodylla

Vodylla.pl to tematyczna platforma streamingowa dedykowana ekscytującym filmom dokumentalnym, uruchomiona 9 maja br. Skierowana jest do dorosłego widza, który interesuje się wielką polityką, historią, konfliktami zbrojnymi, misjami elitarnych sił specjalnych czy rywalizacją wywiadów. Vodylla nie jest platformą familijną. Na świat Vodylli składają się mocne dokumenty kinowe, w tym nagradzane światowe hity, krótsze dokumenty telewizyjne oraz unikalne miniseriale i wieloodcinkowe seriale dokumentalne. Uzupełnieniem oferty tematycznej dostarczającej adrenaliny są filmy o ikonach pop kultury oraz doskonała rozrywka. Wkrótce do powiększanej o przebojowe dokumenty i formaty rozrywkowe biblioteki zagranicznych filmów dołączą wyjątkowe, oryginalne produkcje dokumentalne RDF Entertainment. Miesięczna subskrypcja Vodylli kosztuje 19,90 zł.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...