reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Granice miłości” CT w kinach i serwisach VOD

dodano: 2023-05-19 23:53 | aktualizacja: 2023-05-22 12:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Galapagos Films/satkurier.pl

Galapagos Films Česká Televize CT „Granice miłości” Od czwartku, 18 maja br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-czeski film „Granice miłości”. Producentami filmu są Česká Televize, Endorfilm, One Way Ticket Films, Pink Productions LTD., Lava Films, Loco Films, wsparcia finansowego udzielił Státní fond kinematografie, a dystrybutorem w Polsce jest Galapagos Films. Występują Hana Vagnerová, Eliška Křenková i Matyáš Řezníček. Film pojawił się także w serwisach VOD, takich jak Polsat Box Go, CANAL+, Premiery CANAL+, Play Now, UPC Polska, Vectra, Multimedia Go i Nowe Horyzonty VOD.

Galapagos Films Česká Televize CT „Granice miłości”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Granice miłości”, film Tomasza Wińskiego nagrodzony na „Karlovy Vary International Film Festival” w Karlowych Warach, można już oglądać w serwisach VOD (Polsat Box Go, CANAL+, Premiery CANAL+, Play Now, UPC Polska, Vectra, Multimedia Go i Nowe Horyzonty VOD) i w wybranych kinach, m.in. Atlantic Kino w Warszawie, oraz podczas festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. W rolach głównych występują Hana Vagnerová, Eliška Křenková i Matyáš Řezníček.

Jak czytamy w opisie, „Granice miłości” to przełamująca tabu historia o związkach niemonogamicznych, intymności, szczerości i wolności w relacjach. Nagrodzony podczas „Karlovy Vary International Film Festival” w Karlowych Warach debiutancki film Tomasza Wińskiego można już oglądać w serwisach VOD, takich jak Polsat Box Go, CANAL+, Premiery CANAL+, Pay Now, UPC Polska, Vectra, Multimedia Go i Nowe Horyzonty VOD. Zostanie także pokazany w czerwcu br. w ramach „Konkursu pełnometrażowych debiutów fabularnych” 42. „Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film”.

„Granice miłości” opowiadają historię pary Hany (w tej roli Hana Vagnerová) i Petra (Matyáš Řezníček), która decyduje się na otwarcie swojego wieloletniego związku. Oboje szukają coraz silniejszych przeżyć z innymi partnerami, a intymne wyznania rejestrują na telefonie komórkowym. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs wzajemnego zadawania coraz mocniejszych ciosów. Jak czytamy w opisie, film stawia pytania dotyczące szczerości, komunikacji własnych potrzeb, wolności i otwartości w związkach.

- Nasz film zgłębia intymność pary, która za pomocą zwierzeń nakręcanych na wideo bada granice szczerości w otwartym związku. Ciekawi nas to, czego bohaterowie sobie nie mówią, co przemilczają, jakie tłumią w sobie emocje i kiedy w końcu pozwolą im się ujawnić. Sprawdzamy granice wzajemnej szczerości, ich sens, opowiadamy o tym, jak kruche jest zaufanie i tłumione uczucia, o tym, co się stanie w partnerskim związku, jeżeli przez dłuższy czas udajemy, zagłuszając w sobie mocne, negatywne emocje. O tym, czy możemy i czy powinniśmy być wobec siebie całkowicie szczerzy

- mówi Tomasz Wiński.


Światowa premiera „Granic miłości” odbyła się podczas „Karlovy Vary International Film Festival” w Karlowych Warach, gdzie film Tomasza Wińskiego otrzymał nagrodę międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (FIPRESCI).

Reżyserem filmu „Granice miłości” jest Tomasz Wiński, autorami scenariusza są  Kasha Jandáčková, Hana Vagnerová, Petra Hůlová i Tomasz Wiński, a za zdjęcia odpowiadał Kryštof Melka. W obsadzie znaleźli się Hana Vagnerová, Eliška Křenková, Lenka Krobotová, Antonie Formanová, Johana Matoušková, Beáta Kaňoková, Elizaveta Maximová, Marie Poulová, Sára Affašová, Michaela Prchalová, Hynek Cermák, Martin Hofmann i Matyáš Řezníček. Film trwa 95 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Hynek Cermák, Martin Hofmann, Hana Vagnerová i Matyás Reznícek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Granice miłości”, foto: Galapagos Films
Hynek Cermák, Martin Hofmann, Hana Vagnerová i Matyás Reznícek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Granice miłości”, foto: Galapagos Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...