reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Comcast skłonny sprzedać niemieckiego Sky

dodano: 2023-05-25 13:30 | aktualizacja: 2023-05-25 13:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: DF/Reuters

Comcast Sky Prosieben sat1 logo 360px Według Reutersa, ProSiebenSat.1 wraca do gry w temacie zakupu niemieckiej platformy Sky. Mówi się nawet, że Comcast jest skłonny do finansowych ustępstw, aby planowana od miesięcy sprzedaż Sky Deutschland do firmy ProSiebenSat.1 była do przyjęcia. Na przełomie roku mówiło się o kwocie 1 mld dol., ale prawdopodobnie ta kwota znacząco zostanie obniżona, bo Comcast chce pozbyć się Sky D. Pisaliśmy o tym tu.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak w przypadku jesiennych plotek o sprzedaży Sky Deutschland przez Comcast, agencja informacyjna Reuters donosi, na podstawie informacji poufnych, że ProSiebenSat.1 miałby otrzymać nową ofertę, bo jesienią 2022 r. odrzucił ofertę Comcast, kiedy po raz pierwszy powiązano tę grupę medialną z zainteresowaniem niemiecką platformą Sky. Mówiono wówczas, że rynek płatnej telewizji w Niemczech jest „zbyt trudny”. 

Trudno powiedzieć czy jest to część sprytnej strategii negocjacyjnej ProSiebenSat.1, czy całkowity brak zainteresowania, ale teraz jest to tak samo  niejasne, jak w listopadzie ubiegłego roku. Na korzyść pierwszego punktu przemawiają informacje ze źródeł Reutersa, które mówią o „posagu”, który Comcast byłby teraz skłonny dać. Jeszcze przed końcem zeszłego roku mówiło się o cenie 1 mld dol., co prawdopodobnie było zbyt wygórowaną wyceną dla potencjalnych nabywców. Teraz podobno Comcast jest skłonny zmniejszyć o kilkaset milionów dolarów. 

Według agencji nie można już wykluczyć częściowego przejęcia. Nieoficjalnie wiadomo tylko tyle, że coś drgnęło w tej sprawie, a może pojawią się zupełnie nowi kupcy.

ProSiebenSat.1 ogłosił skupienie się na własnej usłudze streamingowej Joyn .
Innymi słowy: w przyszłości nacisk zostanie położony na streaming, a liniowe kanały Sky już nie pasują do tamtej koncepcji. I ostatecznie kwestia treści również pozostanie otwarta. Czy naprawdę ProSiebenSat.1 będzie chciał „umoczyć się" w astronomiczne koszty transmisji Bundesligi? Tu są poważne wątpliwości

ProSiebenSat.1 podpisał już umowę z Comcast.
Jeśli w nadchodzących miesiącach i latach pojawią się kolejne porównywalne umowy ze studiami hollywoodzkimi, w tym względzie zadba się o własnych nadawców firmy. Główny akcjonariusz ProSiebenSat.1, Media For Europe, również nie powinien wykazywać zainteresowania przygodą z płatną telewizją. Włosi z Mediaset mają już pod tym względem złe doświadczenia w ramach partnerstwa z Vivendi w Mediaset Premium. To ostatecznie zakończyło się kilkuletnim sporem prawnym.

W rezultacie tych pogłosek pojawiają się informacje o potencjalnych nabywcach - mówi się o DAZN, ProSiebenSat.1, 1&1, a ostatnio także o CANAL+ Group. Kto faktycznie będzie zainteresowany przejęciem Sky Deutschland?

Źródło: reuters.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...