reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Liga Mistrzów CEV i europejskie puchary w siatkówce do 2029 w Polsacie Sport

dodano: 2023-05-25 14:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polsat Sport

Liga Mistrzów CEV Polsat Sport Telewizja Polsat Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmisji siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV, Pucharu CEV oraz Challenge Cup aż do końca sezonu 2028/29. - Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat
Liga Mistrzów CEV Polsat Sport Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie.
Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w miniony weekend skompletował hat-tricka, pokonując w finale Mistrza Polski – Jastrzębski Węgiel.
 

- Polski finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy, który od ponad 20 lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005-2018.
Symbolem tamtego kontraktu była drużyna z Bełchatowa, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. W czasie obowiązującej od 2020 roku umowy, klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Tegoroczny finał z udziałem dwóch polskich drużyn to doskonały prognostyk dla nowego kontraktu obowiązującego aż do sezonu 2028/2029.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...