reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Dzieciństwo Iwony Wieczorek” - produkcja własna Vodylli

dodano: 2023-05-25 15:28 | aktualizacja: 2023-06-12 15:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Vodylla

Dzieciństwo Iwony Wieczorek Vodylla Od piątku, 26 maja na Vodylli można oglądać przejmujący 2-częściowy dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” produkcji R.D.F. Entertainment, właściciela tej platformy streamingowej. Twórców filmu zainspirował fakt, że media i ludzie żyją nieprzerwanie sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin przed 13 laty, kiedy zaginęła. Postanowili więc przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin aż do tragicznej nocy z 16 na 17 lipca 2010 r., korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej.

Iwona Wieczorek w dokumencie Vodylli
Dzieciństwo Iwony Wieczorek Vodylla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kamera towarzyszy mamie Iwony Wieczorek, która snuje nieśpieszną opowieść o córce, przemierzając jej drogę od sopockiego klubu, gdzie bawiła się ze znajomymi, aż do wejścia na plażę nr 63, gdzie kamery monitoringu zarejestrowały ją po raz ostatni. Dzieli się, czasem z uśmiechem, czasem ze wzruszeniem, nieznanymi, bardzo osobistymi szczegółami z niemowlęctwa, wczesnego dzieciństwa, wieku nastoletniego swojego dziecka, drobiazgami z codziennego życia. Na niepublikowanych nigdzie wcześniej zdjęciach widzimy malutką Iwonę w beciku, przedszkolaka z główką pełną loków, dziewczynkę na huśtawce, nastolatkę w domu rodzinnym.

„Jak się urodziła była prześliczna. Miała czarne, krótkie loki…”, „Lubiła schabowego z mizerią i ziemniakami…”, „Chciała być bardzo dorosła, ale była jeszcze bardzo dziecinna…” – mówi mama Iwony Wieczorek. Opowiada też o strasznych chwilach tuż po zaginięciu córki, rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy przez lata i o żałobie, która jej nie opuszcza. Na pytanie Angeliki Swobody „Co by Pani dała, by się dowiedzieć, co się stało?” odpowiada: „Proszę Pani. Wszystko.”
 
Iwona Główczyńska - matka Iwony Wieczorek, kadr z filmu „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” Vodylli

Janusz Szostak, zmarły w 2021 roku dziennikarz śledczy, relacjonuje swoje reporterskie dochodzenie i przedstawia hipotezy dotyczące przebiegu zdarzeń. Prywatny detektyw Arkadiusz Andała ocenia policyjne śledztwo, odwołując się do swojej wiedzy i doświadczenia. Dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczy, dlaczego sprawa Iwony Wieczorek jest najbardziej medialną spośród wszystkich historii zaginięć w Polsce. Trzech rozmówców. Trzy punkty widzenia.

Premiera prasowa filmu dokumentalnego „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” odbyła się 25 maja w warszawskiej sali projekcyjnej Universus Studio. W pokazie wzięła udział mama Iwony Wieczorek. Byli również obecni detektyw Arkadiusz Andała i dr hab. Jacek Wasilewski.

Film dokumentalny „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” można oglądać na platformie streamingowej Vodylla od Dnia Matki - 26 maja.
 
Iwona Główczyńska - matka Iwony Wieczorek, podczas premiery filmu „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA
 
Detektyw Arkadiusz Andała, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA
Przemysław Petryszyn - właściciel R.D.F. Entertainment, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...