reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport 4K znów zakończył nadawanie w Polsce

dodano: 2023-06-11 21:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Eurosport 4K Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę, 11 czerwca br. nadawanie w Polsce zakończył kanał Eurosport 4K. Dostęp do tej stacji Warner Bros. Discovery mieli abonenci IPTV Orange TV. W ramówce tego okazjonalnego kanału widzowie mogli zobaczyć mecze rozgrywane w ramach turnieju tenisa ziemnego Roland Garros (French Open), który w dniach 22 maja - 11 czerwca br. odbywał się w Paryżu, stolicy Francji. Dodajmy, że był to powrót stacji Eurosport 4K na polski rynek.

TVN Warner Bros. Discovery
Eurosport 4K Roland-Garros TVN Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Eurosport 4K na polskim rynku nadawał od niedzieli, 28 maja do niedzieli, 11 czerwca br. Stacja była dostępna dla abonentów IPTV Orange TV. W ramówce tej okazjonalnej stacji widzowie mogli zobaczyć mecze rozgrywane w ramach turnieju tenisa ziemnego Roland Garros (French Open), który w dniach 22 maja - 11 czerwca br. odbywał się w Paryżu, stolicy Francji (więcej tutaj).

Dodajmy, że nie był to rynkowy debiut stacji Eurosport 4K w Polsce. W dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku w Tokio, stolicy Japonii, odbywały się letnie igrzyska olimpijskie. Prawa do transmisji z igrzysk również posiadała grupa Discovery (obecnie Warner Bros. Discovery), która także wtedy zdecydowała się uruchomić, na czas igrzysk, dodatkowe, okazjonalne kanały - Eurosport 3 HD, Eurosport 4 HD, Eurosport 5 HD, Eurosport 6 HD, Eurosport 7 HD, Eurosport 8 HD, Eurosport 9 HD i Eurosport 4K. Z testową emisją ruszyły one w niedzielę, 18 lipca, a oficjalnie w piątek, 23 lipca 2021 roku. Nadawały one bez reklam, z komentarzami przy transmisjach w językach polskim lub angielskim albo bez komentarza. Stacja Eurosport 3 HD prezentowała sporty rakietowe i golf, Eurosport 4 HD - sporty artystyczne, Eurosport 5 HD - piłkę nożną i inne sporty drużynowe, Eurosport 6 HD - koszykówkę, Eurosport 7 HD - sporty walki, Eurosport 8 HD - piłkę ręczną, Eurosport 9 HD - siatkówkę, a Eurosport 4K - różne dyscypliny. Dostęp do tych kanałów mieli abonenci platformy Cyfrowy Polsat (dziś pod nazwą Polsat Box, bez Eurosportu 4K) oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak Inea, Vectra, Multimedia Polska, Jambox czy Netia. W niedzielę, 8 sierpnia 2021 roku wszystkie te stacje zakończyły nadawanie.

W dniach 4-20 lutego 2022 roku w Pekinie, stolicy Chin, odbywały się zimowe igrzyska olimpijskie. Prawa do transmisji z imprezy także posiadała grupa Discovery. Zmagania zawodników były transmitowane w dwóch należących do amerykańskiego nadawcy stacjach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz w będącym jego własnością serwisie VOD Player. Z uwagi na bogactwo wydarzeń grupa zdecydowała się nie wprowadzać transmisji na inne swoje anteny telewizyjne, ale uruchomić na czas igrzysk dodatkowe, okazjonalne kanały - Eurosport 3 HD, Eurosport 4 HD, Eurosport 5 HD i Eurosport 4K. Z testową emisją ruszyły one w piątek, 10 grudnia 2021 roku, ale nie były dostępne dla abonentów. Oficjalnie rozpoczęły nadawanie w piątek, 4 lutego 2022 roku, wraz ze startem olimpiady, a tuż po jej zakończeniu zostały wyłączone. Dostęp do tych kanałów zyskali abonenci platformy Polsat Box oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Netia i Orange TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...