reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Eleven Sports pokaże transmisję gali LaLiga z EA Sports FC

dodano: 2023-06-20 14:26 | aktualizacja: 2023-06-29 16:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: LaLiga/satkurier.pl

LaLiga EA Sports FC liga hiszpańska W poniedziałek, 3 lipca ujawniona zostanie oficjalna nazwa i logo pierwszej ligi hiszpańskiej, w związku ze zmianą jej sponsora tytularnego z Santander na EA Sports FC. Transmisję tego wydarzenia - gali Kick Off New Era, będzie można w Polsce obejrzeć na kanale Eleven Sports 2. Sezon 2023/24 pierwszej LaLiga będzie składać się z 38 kolejek i 380 meczów. Oficjalny kalendarz tych rozgrywek zostanie ujawniony 22 czerwca, a drugiej ligi hiszpańskiej (LaLiga SmartBank) - 28 czerwca.

LaLiga/EA Sports
LaLiga EA Sports FC liga hiszpańska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gala LaLiga

Na kilka tygodni przed początkiem nowego sezonu w madryckim Content City odbędzie się specjalna gala z udziałem ważnych postaci hiszpańskiego futbolu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów ma ona otworzyć nową erę w historii LaLiga. Widzowie zapoznają się z podsumowaniem dotychczasowego rozwoju jednej z najlepszych lig na świecie oraz planami na kolejne lata.

Głównym punktem programu będzie prezentacja nowej szaty graficznej, logo, sponsora tytularnego oraz innych ważnych partnerów strategicznych. Dodatkowo będzie można zobaczyć oficjalną piłkę LaLiga na sezon 2023/24 oraz dowiedzieć się o innowacyjnych rozwiązaniach cyfrowych dla kibiców.

Kluczowe daty w kalendarzu LaLiga

Podobnie jak w przypadku sezonu 2019/20, kalendarz LaLiga będzie miał charakter asymetryczny: mecze drugiej połowy sezonu nie będą rozgrywane w tej samej kolejności co mecze pierwszej połowy sezonu. Na przykład 1. kolejka i 20. kolejka niekoniecznie będą zawierały te same spotkania.

Głównym celem asymetrycznego kalendarza jest dopasowanie się do kalendarza europejskich rozgrywek czy świąt narodowych, a także maksymalizacja frekwencji na stadionach i widowni telewizyjnej. Biorąc to wszystko pod uwagę, generowanych jest 99 999 różnych permutacji kalendarza, z których jedna jest wybierana w drodze losowania.

Sezon 2023/24 LaLiga rozpocznie się w obu dywizjach w piątek, 11 sierpnia. Pierwsza liga zakończy się w niedzielę, 26 maja, a druga liga w niedzielę, 2 czerwca. W dniach 9-23 czerwca odbędą się baraże drugiej ligi o awans do pierwszej ligi.

Ustalono pięć przerw międzynarodowych FIFA:
Od poniedziałku 4 do środy 12 września
Od poniedziałku 9 do środy 17 października
Od poniedziałku 13 do wtorku 21 listopada
Od poniedziałku 18 do wtorku 26 marca
Od poniedziałku 3 do środy 11 czerwca

Świąteczna przerwa potrwa od piątku 22 grudnia do poniedziałku 1 stycznia włącznie, a rozgrywki zostaną wznowione we wtorek 2 stycznia zgodnie z umową między LaLiga i AFE.

Santander był sponsorem tytularnym pierwszej ligi hiszpańskiej przez siedem ostatnich lat.

Właścicielem marki EA Sports jest Electronic Arts - amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych, w tym słynnej serii FIFA.

Prawa do transmisji pierwszej i drugiej LaLiga są w posiadaniu Eleven Sports. Nadawca ten pokazuje transmisje 5 meczów każdej kolejki, a pozostałe 5 można oglądać w CANAL+, który to posiada stosowną sublicencję. Eleven Sports i CANAL+ pokazują także wybrane mecze drugiej ligi (LaLiga SmartBank), a równolegle El Clásico, czyli starcie FC Barcelona - Real Madryt. Prawa obowiązują do końca sezonu 2025/26.


3 lipca (poniedziałek)

20:00 LaLiga: Gala Kick Off New Era, Eleven Sports 2
Komentarz: Mateusz Święcicki, Marcin Gazda


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...