reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

50% domów w Hiszpanii płaci za telewizję

dodano: 2023-06-23 20:22
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Pilot telewizja Płatna telewizja kontynuowała trend wzrostowy - obecnie jest odbierana w prawie 50% hiszpańskich domów. Wręcz przeciwnie, telefonia stacjonarna była jedyną usługą, która traciła zwolenników: jej penetracja wyniosła 73,3%, czyli o 3,1% mniej niż rok wcześniej.

Hiszpania tv telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Krajowej Komisji Rynków i Konkurencji (CNMC), główne przyczyny, dla których gospodarstwa zdecydowały się dobrać usługę pay-tv, to inne świadczenia telekomunikacyjne (22%), zainteresowanie kanałami i serialami (16,8%) oraz retransmisjami wydarzeń sportowych (15,5%).

Regulator CNMC zauważa, że wydatki na łączone usługi telekomunikacyjne miały spadek w 2022 roku. Średnia cena poczwórnych pakietów (telefonia stacjonarna i komórkowa, stacjonarny i mobilny Internet) spadła o prawie 4 euro w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy 5-krotne pakiety (razem z TV) były o około 3 euro tańsze.

Cena poczwórnych pakietów wynosiła średnio 42,9 euro miesięcznie, a za tzw. "pięciopak" trzeba było zapłacić 77 euro miesięcznie.

40% gospodarstw domowych w Hiszpanii zakontraktowało jednocześnie usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, stacjonarnego i mobilnego Internetu szerokopasmowego oraz płatnej telewizji.

Choć w Hiszpanii tylko co drugie gospodarstwo domowe korzysta z płatnej telewizji, to w sąsiedniej Portugalii aż 97% płaciło za telewizję na początku 2023 roku.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...