reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

50% domów w Hiszpanii płaci za telewizję

dodano: 2023-06-23 20:22
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Pilot telewizja Płatna telewizja kontynuowała trend wzrostowy - obecnie jest odbierana w prawie 50% hiszpańskich domów. Wręcz przeciwnie, telefonia stacjonarna była jedyną usługą, która traciła zwolenników: jej penetracja wyniosła 73,3%, czyli o 3,1% mniej niż rok wcześniej.

Hiszpania tv telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Krajowej Komisji Rynków i Konkurencji (CNMC), główne przyczyny, dla których gospodarstwa zdecydowały się dobrać usługę pay-tv, to inne świadczenia telekomunikacyjne (22%), zainteresowanie kanałami i serialami (16,8%) oraz retransmisjami wydarzeń sportowych (15,5%).

Regulator CNMC zauważa, że wydatki na łączone usługi telekomunikacyjne miały spadek w 2022 roku. Średnia cena poczwórnych pakietów (telefonia stacjonarna i komórkowa, stacjonarny i mobilny Internet) spadła o prawie 4 euro w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy 5-krotne pakiety (razem z TV) były o około 3 euro tańsze.

Cena poczwórnych pakietów wynosiła średnio 42,9 euro miesięcznie, a za tzw. "pięciopak" trzeba było zapłacić 77 euro miesięcznie.

40% gospodarstw domowych w Hiszpanii zakontraktowało jednocześnie usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, stacjonarnego i mobilnego Internetu szerokopasmowego oraz płatnej telewizji.

Choć w Hiszpanii tylko co drugie gospodarstwo domowe korzysta z płatnej telewizji, to w sąsiedniej Portugalii aż 97% płaciło za telewizję na początku 2023 roku.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...