reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ofcom ograniczy reklamy niezdrowej żywności

dodano: 2023-07-11 19:57 | aktualizacja: 2023-07-11 20:33
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Ofcom W Wielkiej Brytanii zostanie wprowadzona nowa ustawa, która zablokuje możliwość reklamy niezdrowej żywności w telewizji, serwisach streamingowych i innych serwisach internetowych. Zmiany wprowadzi brytyjski Ofcom, który kontroluje i nadzoruje rynek mediów i telekomunikacji.

Wielka Brytania flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 października 2025 r. obowiązywać będą nowe ograniczenia. Przepisy są wynikiem ustawy o zdrowiu i opiece, która zmieniła ustawę o komunikacji z 2003 roku poprzez wprowadzenie nowych ograniczeń dotyczących reklamy i sponsorowania niektórych produktów spożywczych i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu, soli lub cukru (HFSS).

Nowe ograniczenia dotyczą reklam w regulowanych przez Ofcom stacjach telewizyjnych i programach na żądanie, a także usługach online.

Zakaz reklam tak zwanego "śmieciowego jedzenia" w Wielkiej Brytanii wejdzie od października 2025 w godzinach 05:30-21:00. Reklamowanie lub sponsorowanie niezdrowej żywności i napojów dotknie telewizję i serwisy streamingowe.

Płatne reklamy online niezdrowej żywności i napojów skierowane specjalnie do użytkowników w Wielkiej Brytanii będą zabronione w dowolnym momencie.Reklamy niezdrowego jedzenia zostały zakazane w programach dla dzieci przez Ofcom w latach 2006-2008.
Długi czas wprowadzania tego zakazu pozwolił nadawcom dać czas na zastąpienie przychodów z reklam żywności i napojów. Tym razem nadawcy maja prawie 28 miesięcy na przygotowanie się do kolejnych wytycznych.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...