reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały sportowe DAZN trafią do TivúSat

dodano: 2023-07-18 15:53
autor: RO | źródło: parabola.cz/tvdigitaldivide.it

TivúSat i DAZN DAZN Italia i Tivù srl zawarły nowe porozumienie, aby udostępniać bezpośrednie transmisje na żywo kanału DAZN na bezpłatnej, włoskiej platformie satelitarnej TivùSat. Nie oznacza to jednak, że DAZN będzie darmowy dla użytkowników usługi TivùSat. Pisaliśmy o możliwości wejścia tej darmowej platformy na rynek płatnej telewizji.

DAZN i TivuSat (foto: dday.it)
DAZN i TivuSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TivùSat zarezerwuje k. 214 i k. 215 na swojej platformie satelitarnej dla kanałów Zona DAZN. Będą one widoczne tylko dla abonentów DAZN i pojawią się 19 sierpnia 2023 r. wraz z rozpoczęciem 1. kolejki sezonu 2023/24 w Serie A. Pierwszy kanał będzie nadawany 24 godziny na dobę. Drugi ma działać w formie kanału pop-up, udostępniany tylko podczas równoległych meczów.

Uruchomienie kanałów DAZN w platformie TivúSat poszerza możliwości oglądania najwyższych włoskich rozgrywek piłkarskich. Kanały Zona DAZN transmitują 7 z 10 meczów Serie A. Pozostałe 3 mecze są na platformie streamingowej DAZN. Platforma Sky Italia ma wyłączność na te mecze w transmisji satelitarnej.

Oprócz Serie A, Zona DAZN zaoferuje widzom TivúSat wybór oryginalnych treści DAZN, hiszpańską LaLiga EA Sports i najlepszą publicystykę.

Dostęp do Zona DAZN w TivúSat.
Dostęp do Zona DAZN będzie możliwy dzięki aktywnej subskrypcji platformy streamingowej DAZN (plan STANDARD lub PLUS) oraz po wniesieniu dodatkowej opłaty za kanały satelitarne. Cena nie jest jeszcze znana. Szacuje się, że dopłata wyniesie około 5 euro miesięcznie.

Kanały Zona DAZN będą oferowane - ze względu na zabezpieczenia - tylko na zielonych i czarnych kartach TivúSat z kodowaniem Merlin. Starsze typy kart TivúSat nie będą odbierać kanałów sportowych premium. Właściwe będą certyfikowane dekodery satelitarne TivúSat 4K, a moduły CAM typu CI+ i 4K mają zostać poddane aktualizacji oprogramowania w celu zapewnienia kompatybilności z kanałami DAZN.

Porozumienie następuje w kluczowym momencie, kiedy podział praw telewizyjnych na sezon 2024/25 do Serie A jest w toku. Nowy właściciel praw będzie mógł zdecydować, czy dalej udostępniać treści za pośrednictwem TivùSat.

TivùSat to bezpłatna platforma satelitarna, która może pochwalić się 4 mln kart dystrybuowanych we Włoszech i 3 mln aktywnych użytkowników.
Usługa narodziła się w 2009 roku, aby objąć obszary odizolowane od naziemnego sygnału telewizyjnego, najpierw analogowego, a następnie cyfrowego, z krajowymi i lokalnymi stacjami telewizyjnymi przez satelitę. TivùSat należy do spółki Tivù srl, która jest własnością Rai (48,2%), Mediaset (48,2%) i TIM (3,5%). Spółka zamknęła 2022 r. przychodami w wysokości 11 mln euro i 1,2 mln zysku netto.
 

Prostota, jakość i bezpłatność zawsze były podstawą naszej oferty telewizji satelitarnej. Połączenie tego z ważną opcją abonamentową, jaką jest usługa DAZN, tylko potwierdza  wartość naszego zaangażowania i strategiczny charakter naszych usług również dla wydawców treści premium. W rzeczywistości TivùSat po raz pierwszy w swojej historii będzie transmitować płatne treści

- powiedział prezes Tivù srl, Alberto Sigismondi.


Źródło: tvdigitaldivide.it  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...