reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat 10B oficjalnie oddany do użytku komercyjnego

dodano: 2023-07-24 22:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat 10B 10E satelita 360px Eutelsat 10B - nowy satelita telekomunikacyjny francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat, oficjalnie został oddany do użytku komercyjnego na docelowej pozycji 10°E, gdzie ma zastąpić starzejącego się satelitę Eutelsat 10A .

Eutelsat/Thales Alenia Space
Eutelsat 10E 10B satelita THALES ALENIA SPACE 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat potwierdził pomyślne uruchomienie nowego satelity.
Dodatkowa pojemność HTS w paśmie Ku na nowym satelicie zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na łączność mobilną i zapewni ciągłość usług dla oryginalnego satelity Eutelsat 10A.

W odpowiedzi na silny wzrost zapotrzebowania na łączność mobilną, nowy satelita dostarcza dwa wielowiązkowe transpondery HTS (High Throughput Satellite) w paśmie Ku. Jedna obejmie Korytarz Północnoatlantycki, Europę, Morze Śródziemne i Bliski Wschód, oferując znaczną przepustowość danych w najbardziej ruchliwych strefach ruchu lotniczego i morskiego, a druga przepustowość zapewni rozszerzony zasięg na Oceanie Atlantyckim, Afryce i Oceanie Indyjskim.

Kilku wiodących dostawców usług łączności morskiej i lotniczej będzie korzystać z przepustowości nowego satelity. Dalsze negocjacje z dostawcami łączy są na zaawansowanym etapie. Partnerzy ci, tacy jak Panasonic i Intelsat, będą wykorzystywać satelitę Eutelsat 10B do świadczenia usług łączności mobilnej w powietrzu i na morzu dla pasażerów i załogi statków i linii lotniczych.

Eutelsat 10B będzie również świadczył usługi Eutelsat ADVANCE, globalną sieć o niezrównanym zasięgu, która zapewnia doskonałą łączność użytkownikom poza zasięgiem sieci naziemnych za pośrednictwem innowacyjnej sieci satelitarnej jako usługi.

Cyril Dujardin, dyrektor generalny jednostki biznesowej Connectivity, powiedział:

- Satelita Eutelsat 10B wzmocni nasze globalne usługi łączności o wysokiej przepustowości, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi pokładowe i morskie. Pojemność satelity Eutelsat 10B w paśmie Ku uzupełnia pasmo Ka satelity EUTELSAT KONNECT VHTS, którego uruchomienie planowane jest na jesień, odzwierciedlając naszą zdolność do obsługi naszych klientów zarówno w paśmie Ka, jak i Ku za pomocą najlepszych w swojej klasie zasobów kosmicznych. Ponadto satelita ten wnosi nowe innowacyjne zasoby, które uzupełnią ofertę Eutelsat GEO-LEO.


Eutelsat 10B jest wyposażony w szerokopasmowe transpondery pasma C i Ku, aby zapewnić ciągłość usług wideo poza satelitą Eutelsat 10A, którego okres eksploatacji ma się zakończyć pod koniec tego roku.

Satelita Eutelsat 10B przejmie obsługę klientów na pozycji 10°E, gdzie Eutelsat jest obecny od 1987 roku i obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Długoterminowi klienci, tacy jak Arqiva i Eurovision, będą mogli korzystać z najnowszych zasobów i ulepszonych usług na pozycji 10°E.

Laurence Delpy, dyrektor generalny Video Business Unit, powiedział:

- Dzięki Eutelsat 10B dostarczamy najnowsze zasoby i udoskonalone usługi na 10° East, jedną z wiodących pozycji orbitalnych Eutelsat od dawna i kluczową pozycję dla profesjonalnych sieci wideo. Satelita odgrywa integralną rolę w łańcuchu dostaw mediów, w szczególności obsługując transmisje na żywo z najważniejszych wiadomości i wydarzeń sportowych. Nasi klienci mogą oczekiwać coraz lepszych usług dzięki temu potężnemu nowemu satelitowi.


Eutelsat 10B to w pełni elektryczny satelita z potężnym, przezroczystym procesorem cyfrowym piątej generacji, który oferuje elastyczność alokacji pojemności i optymalne wykorzystanie widma. Zbudowany przez Thales Alenia Space na platformie Spacebus NEO satelita został wystrzelony 23 listopada 2022 roku z Cape Canaveral na Florydzie.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...