reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Jakie kanały zgłoszono w konkursie KRRiT?

dodano: 2023-07-26 08:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji W konkursie na zagospodarowanie MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej wystartowały: Grupa Polsat Plus z kanałem W24 i Red Carpet Media Group ze stacjami Red Carpet TV i RedTOP TV. KRRiT chce jednak ponowić konkurs, ponieważ nie wszystkie wnioski spełniały warunki postawione przez regulatora.

satkurier.pl
antena naziemna MUX 8 telewizja DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 17 maja br. w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazało się „Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 28 kwietnia 2023 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 8” (więcej tutaj).

Ogłoszenie konkursu na zagospodarowanie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) ma związek z decyzją TVP o opuszczeniu tego multipleksu (do niedawna były tam kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta).

W MUX 8 pozostaną obecne już tam stacje - Metro (Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska/Groupe CANAL+), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i WP (Wirtualna Polska Holding).

W MUX 8 są miejsca na trzy kanały.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie przeprowadzi konkurs na zagospodarowanie MUX 8. Jak informuje press.pl, do regulatora wpłynęły cztery wnioski w postępowaniu - Grupa Polsat Plus złożyła wniosek na nieistniejącą jeszcze stację informacyjną W24, a firma Red Carpet Media Group z funkcjonującymi już na rynku kanałami Red Carpet TV (więcej tutaj) i RedTOP TV (więcej tutaj). Trzy wnioski złożone przez Red Carpet Media Group pozostały jednak bez rozpatrzenia przez regulatora rynku, gdyż nadawca ten wnioskował o rozszerzenie obecnych koncesji na kanały Red Carpet TV i RedTOP TV, a w konkursie należało wystartować z nowymi stacjami.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma rozpisać nowy konkurs, ale już na dwa miejsca, bowiem na jedno wpłynął poprawnie złożony wniosek, na kanał W24 - regulator rynku ma jednak poczekać z rozpatrzeniem tego wniosku do czasu zakończenia ponowionego konkursu.

Jak poinformował press.pl Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, wnioski zostaną ponowione, już poprawione.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...