reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX 8: Jakie kanały zgłoszono w konkursie KRRiT?

dodano: 2023-07-26 08:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji W konkursie na zagospodarowanie MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej wystartowały: Grupa Polsat Plus z kanałem W24 i Red Carpet Media Group ze stacjami Red Carpet TV i RedTOP TV. KRRiT chce jednak ponowić konkurs, ponieważ nie wszystkie wnioski spełniały warunki postawione przez regulatora.

satkurier.pl
antena naziemna MUX 8 telewizja DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 17 maja br. w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazało się „Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 28 kwietnia 2023 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 8” (więcej tutaj).

Ogłoszenie konkursu na zagospodarowanie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) ma związek z decyzją TVP o opuszczeniu tego multipleksu (do niedawna były tam kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta).

W MUX 8 pozostaną obecne już tam stacje - Metro (Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska/Groupe CANAL+), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i WP (Wirtualna Polska Holding).

W MUX 8 są miejsca na trzy kanały.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie przeprowadzi konkurs na zagospodarowanie MUX 8. Jak informuje press.pl, do regulatora wpłynęły cztery wnioski w postępowaniu - Grupa Polsat Plus złożyła wniosek na nieistniejącą jeszcze stację informacyjną W24, a firma Red Carpet Media Group z funkcjonującymi już na rynku kanałami Red Carpet TV (więcej tutaj) i RedTOP TV (więcej tutaj). Trzy wnioski złożone przez Red Carpet Media Group pozostały jednak bez rozpatrzenia przez regulatora rynku, gdyż nadawca ten wnioskował o rozszerzenie obecnych koncesji na kanały Red Carpet TV i RedTOP TV, a w konkursie należało wystartować z nowymi stacjami.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma rozpisać nowy konkurs, ale już na dwa miejsca, bowiem na jedno wpłynął poprawnie złożony wniosek, na kanał W24 - regulator rynku ma jednak poczekać z rozpatrzeniem tego wniosku do czasu zakończenia ponowionego konkursu.

Jak poinformował press.pl Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, wnioski zostaną ponowione, już poprawione.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...