reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT ogłosiła konkurs na 3 kanały w MUX 8

dodano: 2023-05-18 06:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Monitor Polski - Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej/satkurierpl

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna W środę, 17 maja br. w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazało się „Ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 28 kwietnia 2023 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 8”. Działanie to ma związek z decyzją TVP o opuszczeniu multipleksu ósmego (do niedawna były tam kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta). W MUX 8 pozostaną obecne już tam stacje - Metro (Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska/Grupa CANAL+), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i WP (Wirtualna Polska Holding).

satkurier.pl
antena naziemna MUX 8 telewizja DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie „Ustawy o radiofonii i telewizji” przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, ogłosił informację o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym (MUX 8) programu telewizyjnego. Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie MUX 8 kanału telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, to jest w którym nie mniej niż 70 proc czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6:00-23:00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu. Liczba przewidzianych w ogłoszeniu koncesji do udzielenia wynosi trzy. Programy będą rozpowszechniane codziennie przez 24 godziny na dobę i oznaczone nazwą określoną w koncesji.

Dla potrzeb rozpowszechniania programu użyte zostaną kanały telewizyjne o szerokości 7 MHz w standardzie DVB-T (standard EN 300 744 V1.6.1 Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych - ETSI), w ósmym ogólnopolskim multipleksie.

MUX 8 tworzyć będzie nie więcej niż 7 programów telewizyjnych, przy czym: składowa wizji sygnału telewizyjnego nadawana będzie z wykorzystaniem algorytmu kompresji H.264/AVC, zdolnego do kodowania strumienia MP@L3 dla telewizji o standardowej rozdzielczości (SDTV) i HP@L4 dla telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV), składowa fonii sygnału telewizyjnego nadawana będzie z wykorzystaniem algorytmu kompresji E-AC-3 (Dolby Digital+).

MUX 8, poza programami, których nadawcy w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania uzyskają uprawnienie do żądania dostępu do MUX 8, tworzyć będą następujące programy: Metro, Zoom TV, Nowa TV i WP (więcej tutaj).

Programy będą niekodowane i udostępniane odbiorcom bezpłatnie. Programy będą rozpowszechniane w sygnale ogólnopolskiego multipleksu MUX 8 w standardzie DVB-T w systemie standardowej rozdzielczości.

Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...