reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Udany start rakiety Falcon Heavy z satelitą EchoStar 24 [wideo]

dodano: 2023-07-31 11:36 | aktualizacja: 2023-07-31 12:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: SpaceX

Falcon Heavy SpaceX start 2023 satelita Echostar 24 Jupiter 3 360px Firma SpaceX dzięki rakiecie Falcon Heavy wyniosła jednego z najcięższych, komercyjnych satelitów telekomunikacyjnych w historii. Amerykański satelita, znany również jako Jupiter 3/EchoStar 24, jest uważany za jeden największych, komercyjnych satelitów telekomunikacyjnych, jaki kiedykolwiek zbudowano. Po rozmieszczeniu na orbicie na pozycji 95°W ma mieć rozpiętość skrzydeł komercyjnego samolotu pasażerskiego. Według producenta, firmy Maxar Technologies, waży ponad 9 ton.

SpaceX/Spaceflight Now
Falcon Heavy SpaceX start 2023 satelita Echostar 24 Jupiter 3 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po dwóch nieudanych próbach rakieta Falcon Heavy z powodzeniem umieściła na orbicie ogromnego satelitę należącego do EchoStar Hughes Communications podczas nocnego startu 28 lipca.

Była to 250. udana misja SpaceX. Była to 7. misja Falcona Heavy i  3. lot tej rakiety w tym roku. 
Bliźniacze boczne dopalacze Falcon Heavy, które wykonały dwa poprzednie loty, powrócą do stref lądowania SpaceX 1 i 2
na Florydzie. Rdzeń rakiety będzie potrzebował całej swojej pojemności, aby wynieść tego gigantycznego satelitę na geostacjonarną orbitę transferową i nie zostanie odzyskany. Po około 3,5 godzinach Hughes potwierdził, że z satelitą wszystko jest w porządku.

Satelita zapewni przepustowość transmisji internetowej 500 Gb/s w obu Amerykach.
Satelita będzie obsługiwał Wi-Fi podczas lotu, połączenia morskie, sieci korporacyjne, backhaul dla operatorów sieci komórkowych i wspierał społecznościowe rozwiązania Wi-Fi, a także zapewniał satelitarną łączność z Internetem w Ameryce Północnej i Południowej.

Satelita zostanie umieszczony na pozycji 95°W i zastąpi satelitę Spaceway 3 firmy EchoStar, który został wystrzelony 14 sierpnia 2007 roku.

- Jupiter 3 to satelita o największej pojemności i wydajności, jaki kiedykolwiek wystrzeliliśmy. Jako wiodący dostawca i wynalazca Internetu satelitarnego z dumą ogłaszamy początek nowej ery łączności i obsługujemy większą liczbę klientów tam, gdzie kabel i światłowód nie są w stanie

– powiedział Hamid Akhavan, dyrektor generalny EchoStar. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...