reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky traci klientów - ilu?

dodano: 2023-08-01 19:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Comcast

Sky Comcast logo razem 360px Comcast - spółka macierzysta Sky, odnotowała znaczną utratę klientów płatnej telewizji w opublikowanych danych za ostatni kwartał 2023 r. Może to mieć wpływ na europejski biznes płatnej telewizji, bo na stole nadal jest opcja sprzedaży niemieckiej platformy Sky (Deutschland). Ilu abonentów utraciła sieć Sky w Europie?

Sky Deutschland
Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Od pewnego czasu Comcast nie udostępnia szczegółowych danych z liczbami klientów dla poszczególnych obszarów działania Sky. Zresztą to samo czynią inne platformy, np. CANAL+ Group. Utrata łącznie 228 tys. abonentów rozłożona jest na Wielką Brytanię, Włochy, Niemcy i Stany Zjednoczone, gdzie oferowane są podobne oferty telewizyjne.

Comcast poniósł znaczną utratę klientów wideo w USA i w Sky w 2. kwartale, ale odnotował zyski gdzie indziej, w tym siłę w ofercie usług szerokopasmowych Sky. Comcast odnotował przychody w wysokości 30,5 mld dol. za kwartał, co oznacza wzrost o 1,7%.

Sky nie wymienia żadnych konkretnych strat klientów w Niemczech.

W związku z tym nie można określić ilościowo spadku liczby klientów Sky Deutschland. Przy łącznie około 23 mln abonentów Sky, strata w ostatnim kwartale wyniosła prawie dokładnie 1 procent. Wartość, która nadal mieści się pod słowem - kluczem „wahania sezonowe”, zwłaszcza w obliczu letniego zastoju w sporcie. Mimo to liczby takie jak te powinny dać większy impuls wysiłkom Comcast, aby znaleźć kupca na niemiecki oddział Sky.


 

Źródło: cmcsa.com  digitaltveurope.com  reuters.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...