reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC już na MUX 6 - zostanie usunięty z MUX 1

dodano: 2023-08-07 10:45 | aktualizacja: 2023-08-07 17:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP ABC 7 sierpnia br. do oferty MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej dodany został kanał dla dzieci TVP ABC w rozdzielczości HD. Krok ten był spodziewany z uwagi na bliski termin wygaśnięcia rezerwacji częstotliwości na MUX 1 (3 września), gdzie TVP ABC HD jest już dostępny, i zamiar nieprzedłużenia tej rezerwacji przez nadawcę publicznego. Należy się spodziewać, że TVP ABC wkrótce opuści MUX 1.

antena naziemna DVB-T2 TV telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodanie TVP ABC do MUX 6 jest możliwe dzięki uzyskaniu od Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgody na umieszczenie w tym multipleksie 9 kanałów telewizyjnych (dotychczas - zgodnie z zapisami rezerwacji - mogło to być nie więcej niż 8 kanałów).

Zawartość MUX 6 jest dziś następująca: Alfa TVP, Biełsat TV, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka - wszystkie te kanały są nadawane w rozdzielczości HD.

Po usunięciu TVP ABC z MUX 1, co powinno nastąpić już niedługo, na pewno przed 3 września, oferta tego multipleksu zostanie uzupełniona o jeden dodatkowy kanał HD. Właśnie trwa konkurs na to miejsce w MUX 1, a termin składania wniosków minie 1 września.

Dodajmy, że TVP do końca 2023 roku zmieni standard nadawania MUX 3 ze starego na nowy DVB-T2/HEVC. Uwolni to dodatkową pojemność multipleksu i da możliwość udostępnienia 2 kolejnych kanałów HD. Aktualnie w MUX 3 oferowane są: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Historia i TVP Sport, czyli łącznie 6 kanałów. Po przełączeniu MUX 3 do DVB-T2/HEVC byłoby to 8 kanałów HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...