reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jezioro Międzybrodzkie - widok z Łazek

dodano: 2023-07-27 18:28 | aktualizacja: 2023-08-11 21:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: podroze.satkurier.pl

Jezioro Międzybrodzkie W ramach cyklu „Świat na fotografii” tym razem przedstawiamy Jezioro Międzybrodzkie w Beskidzie Małym, na terenie województwa śląskiego. Fotografie wykonano w Międzybrodziu Bialskim, a konkretnie w przysiółku Łazki na wschodnim brzegu zbiornika.

Jezioro Międzybrodzkie, fot. Janusz Sulisz
Jezioro Międzybrodzkie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jezioro Międzybrodzkie jest tak naprawdę sztucznym zbiornikiem wodnym (Międzybrodzki Zbiornik Wodny) powstałym w 1937 roku na rzece Sole powyżej wsi Porąbka. Sama nazwa pochodzi od miejscowości Międzybrodzie Bialskie, której centrum znajduje się w połowie długości zachodniego brzegu zbiornika.
 
 
Widok na zachodni brzeg Jeziora Międzybrodzkiego

W pobliżu jest słynna góra Żar, z której roztacza się przepiękny i niezapomniany widok na okolicę. Niedaleko miejsca, skąd zrobione zostały zdjęcia do tego artykułu, biegnie czerwony szlak na górę Żar, która to jest doskonałym punktem startu dla lotniarzy i pilotów szybowców. O górze Żar pisaliśmy już tu.
 
Góra Żar 
Bezmiar błękitu
Widok na zbiornik z Łazek w Międzybrodziu Bialskim

Jezioro Międzybrodzkie pełni m.in. funkcję rekreacyjną. Przyciąga wielbicieli sportów wodnych, którzy pływają na rowerach wodnych, kajakach czy żaglówkach, a także wielbicieli relaksu w pięknych okolicznościach przyrody. Na tamtejszych plażach można spędzić cały dzień, a w okolicy jest mnóstwo małych domków noclegowych, z których są zejścia do wody - można popływać.
 
Domki letniskowe
Żaglówki na Jeziorze Międzybrodzkim

Jezioro Międzybrodzkie ze względu na sporo zatoczek i bogate zarybienie stanowi raj dla wędkarzy. Żyje tutaj wiele gatunków ryb, w tym karpie, szczupaki, sandacze, leszcze i sumy.
 
Można też spotkać łabędzie

Aby dojechać do miejsca, skąd zrobiono zamieszczone tutaj fotografie, trzeba udać się z drogi nr 948 przez zaporę Porąbka i skręcić w ulicę Łazki (w prawo za zaporą) - na wprost są ruiny starej wartowni obronnej. Przejeżdżając obok Klubu Żeglarskiego LOK Dryf, należy dojechać prawie do końca tej ulicy. Z miejscem parkingowym w sezonie może być krucho, a uliczka jest bardzo wąska.

„Satkurierowy” bonus w postaci anteny Polsat Box, oczywiście nad Jeziorem Międzybrodzkim


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Świat na fotografii


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...