reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MultiChoice musi opuścić Malawi

dodano: 2023-08-13 11:20
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com/telesatellite.com

DStv antena satelitarna Południowoafrykański dostawca telewizji satelitarnej MultiChoice z siedzibą w RPA nie będzie już akceptował nowych subskrypcji na swoją usługę DStv w Malawi. Decyzja nastąpiła po tym, jak spółka zależna MultiChoice Malawi ogłosiła zamiar podniesienia opłat za dostęp do usługi.

MultiChoice - platforma DStv
MultiChoice - platforma DStv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lokalny urząd MACRA, który reguluje i monitoruje usługi komunikacyjne w Malawi, zakazał dostosowania cen DStv po tymczasowym nakazie wydanym przez Krajowy Sąd Najwyższy pod koniec lipca.

Ponieważ MultiChoice nie oferuje usługi DStv dla ogółu społeczeństwa, to nie może ustalać ani dostosowywać cen za usługę w kraju. Konsekwencją tej niezgodności jest nawet kara pozbawienia wolności dla personelu firmy w Malawi. Biorąc pod uwagę presję na MultiChoice Malawi i coraz bardziej niekorzystne otoczenie regulacyjne, MultiChoice nie ma innego wyjścia, jak tylko zakończyć usługę DStv.

Klienci, którzy już opłacili abonament, będą honorować swoje umowy do końca bieżącego 30-dniowego cyklu oglądania, ale nie później niż do 10 września.

Tymczasem w 2023 r. MultiChoice podniósł stawki za DStv w niektórych krajach afrykańskich, w tym RPA, Nigerii i Kenii. Mieszkańcy tych krajów bardzo pozytywnie odnieśli się do decyzji malawijskich organów regulacyjnych, licząc też na to, że rządy innych krajów pójdą w tym samym kierunku. Podwyżki są spowodowane rosnącą inflacją i osłabieniem waluty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...