reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Aida” - film Arte, ZDF, TRT, ORF i BHRT w Ale Kino+

dodano: 2023-09-07 08:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Gutek Film, Extreme Emotions, Arte, ZDF, TRT, ORF, BHRT „Aida” W czwartek, 7 września br. o godz. 20:10 na kanale Ale Kino+, w ramach pasma „Kino Mówi” („Kino Mówi: Armia”), wyemitowany zostanie premierowo film „Aida” („Quo Vadis, Aïda?”), będący międzynarodową koprodukcją takich krajów jak Polska, Austria, Bośnia i Hercegowina, Francja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rumunia i Turcja. Producentami filmu są Extreme Emotions, Deblokada Produkcija, Coop99 Filmproduktion, Digital Cube, N279 Entertainment, Razor Film Produktion GmbH, Indie Prod, Tordenfilm AS, TRT, Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF), Arte, Österreichischer Rundfunk (ORF) i Radiotelevizija Bosne i Hercegovine (BHRT), wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Gutek Film.

Gutek Film Extreme Emotions, Arte, ZDF, TRT, ORF, BHRT „Aida”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Aida” wyemitowany zostanie premierowo na kanale Ale Kino+ w czwartek, 7 września br. o godzinie 20:10. Produkcja jest już dostępna w serwisie VOD CANAL+ Online. W roli Aidy występuje laureatka „Europejskiej Nagrody Filmowej” i „Srebrnego Lamparta” na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym” w Locarno Jasna Đuričić („Biały, biały świat”, „Dziennik maszynisty” i „Dobra żona”).

„Aida” to międzynarodowa koprodukcja, która zdobyła jedenaście nagród. Obraz Jasmili Žbanić został doceniony m.in. na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym” w Wenecji, zdobył „Europejską Nagrodę Filmową” w trzech kategoriach i cztery „Orły”. Na koncie ma również nominację do „Oscara”.

Ten dramat wojenny opowiada o masakrze w Srebrenicy z 1995 roku. Kiedy do miasta wkraczają serbskie oddziały, mimo tego, że posiada ono oficjalny status „Strefy bezpieczeństwa”, wokół bazy Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) gromadzą się tysiące cywilów. Pracująca w placówce tłumaczka Aida (w tej roli Jasna Duričić) próbuje za wszelką cenę ocalić swojego męża i dwóch nastoletnich synów starając się wybłagać możliwość przetransportowania ich do schronu.

Reżyserką i autorką scenariusza filmu „Aida” jest Jasmila Žbanić, a za zdjęcia odpowiadała Christine A. Maier. W obsadzie znaleźli się Jasna Duričić, Boris Isaković i Johan Heldenbergh. „Aida” to film wojenny (więcej tutaj).

Film „Aida” zostanie pokazany premierowo na kanale Ale Kino+ w ramach pasma „Kino Mówi: Armia” (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Aida” pojawił się w kinach w piątek, 17 września 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Jasna Duričić na plakacie promującym kinową emisję filmu „Aida”, foto: Gutek Film
Jasna Duričić na plakacie promującym kinową emisję filmu „Aida”, foto: Gutek Film


„Aida” - emisja w czwartek, 7 września 2023 roku o godz. 20:10 na kanale Ale Kino+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...