reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Przykrywkowcy. Podwójna gra” Canal+ w AXN

dodano: 2023-09-24 15:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

Canal+ Premium „Przykrywkowcy. Podwójna gra” W poniedziałek, 25 września br. o godz. 22:00 na kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, serii CANAL+ Original, której bohaterami są policjanci pracujący pod przykryciem. Producentem serialu, na zlecenie ITI Neovision (obecnie pod nazwą CANAL+ Polska), jest DeLord. Reżyserem i scenarzystą produkcji jest Sylwester Latkowski. Serial ten mogą również oglądać widzowie stacji CANAL+ Dokument.

Canal+ Premium „Przykrywkowcy. Podwójna gra” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oddzielić ziarno od plew. Romeo, Zwierzak, Miami, Wiking. Policjanci, którzy infiltrowali największe grupy przestępcze w Polsce, opowiadają reżyserowi Sylwestrowi Latkowskiemu o handlu bronią, narkotykach, zabójstwach i metodach wywiadowczych w serialu dokumentalnym „Przykrywkowcy. Podwójna gra”. Premiera odbędzie się w poniedziałek, 25 września br. o godzinie 22:00 w stacji AXN.

Zbrojne podziemie, najgroźniejsze, zorganizowane grupy przestępcze, recydywiści, gwałciciele, mordercy, płatni zabójcy. Do takiego świata ma przeniknąć przykrywkowiec. Taki jak Jerzy „Zwierzak”, który rozpracowywał gang Janusza T., pseudonim Krakowiak, jeden z najbrutalniejszych i najgroźniejszych w Polsce. Gdy były policjant lekko opowiada o spotkaniach z najgroźniejszymi gangsterami, nie ukazuje żadnych emocji. W jednym z wywiadów przyznaje, że udawał gangstera, płatnego zabójcę i handlarza narkotyków. Przebywał z przestępcami wiele tygodni non stop.

Mówi, że dla normalnego człowieka to nie są przyjemne rzeczy. Policjant musiał przyglądać się jak bandyci wymuszają posłuch, jak traktują kobiety. Zdobył wśród morderców taką renomę, że chcieli, by został szefem gangu po tym, jak aresztowano Krakowiaka. Jednak jego zadanie było skończone, nie kontynuował dalej akcji. W wywiadach przyznaje, że żałuje, bo będąc na szczycie bandyckiej hierarchii, mógłby wiele innych spraw rozpracować. Janusz T. został aresztowany w 1999 roku. Razem z nim, policja aresztowała kilkudziesięciu innych członków jego gangu.

Do przykrywkowców trafiają najlepsi, doświadczeni policjanci. Żadne szkolenia nie zastąpią lat spędzonych na ściganiu, aresztowaniu bandytów i udowadnianiu im przed sądem przestępstw. Tomasz Warykiewicz, który wytrenował pół tysiąca przykrywkowców, w tym 50 kobiet, współtwórca systemu pracy policjantów pod przykrywką, na stronie internetowej latkowski.com mówił o werbunku przyszłych agentów.

- Musi być to dobry policjant. Nie po szkole. Aby zebrać dowody, które utrzymają się w sądzie, należy potrafić je rozróżniać, umieć oddzielić ziarno od plew, mieć doświadczenie. Człowiek, który sam nie prowadził postępowań, tego nie zrobi. Przykrywkowiec musi być inteligentny, mieć zdolność komunikacji społecznej. Osoba niekomunikatywna jest nieprzydatna, nie jest w stanie nawiązać kontaktu i go utrzymać. Musi być krytyczny wobec siebie, posiadać zdolność samodoskonalenia się. Te cztery rzeczy są najważniejsze.


Po 15 latach w Wydziale Kryminalnymi Policji, przykrywkowcem zostaje Wiking. Ten były rugbista, wszedł do zbrojnego podziemia poprzez znajomość z ochroniarzami dyskotek. To on przyczynił się do tego, że zatrzymano grupę handlującą materiałami wybuchowymi. Bomby, które udało się przejąć, miały posłużyć do wysadzenia samochodów i restauracji. Przy okazji tej sprawy, aresztowano również kilku handlarzy bronią. Sylwestrowi Latkowskiemu udało się dotrzeć do materiałów operacyjnych z tej akcji, które zostały nagrane w samochodzie policjanta.

Reżyser dokumentu sam miał w przeszłości problemy z prawem. Spędził 19 miesięcy w więzieniu za wymuszenia rozbójnicze. Przez pięć lat ukrywał się na terenie Rosji, był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Znany jest dzięki wyreżyserowaniu filmów dokumentalnych jak „To my, rugbyści”, „Blokersi”, „Gwiazdor”. Po wyemitowaniu dokumentu „Nic się nie stało”, w którym powiązał celebrytów z przestępczym procederem do jakiego dochodziło w sopockim klubie Zatoka Sztuki, Jakub Wojewódzki wytoczył mu proces.

Materiały operacyjne, osobiste zdjęcia są także zaprezentowane podczas rozmowy z Miami, czyli Jarosławem Pieczonką. To on zajmował się wykryciem sprawców zabójstw trójmiejskich gangsterów takich jak Nikoś, Tata, Glinka, Szwarceneger.

Na trop Sergieja S., poszukiwanego do kilku zabójstw, wpadł przypadkiem. Prywatnie pojechał do sopockiego lokalu Fantom. Przy oknie siedziało dwóch gości, jednego z nich kojarzył, człowiek z trójmiejskiego półświatka. Drugiego nie znał. Goście spod okna wyszli do toalety. Jeden do drugiego powiedział:

- Siergiej.


Miami zadzwonił po antyterrorystów. Doszło do zatrzymania. Siergiej S. i inni członkowie tak zwanego Klubu Płatnych Zabójców, zostali skazani na dożywocie. Siergiejowi udowodniono zabicie trzech osób. Po byciu przykrywkowcem i wystąpieniu z policji, Miami ochraniał statki pod różnymi banderami przed piratami morskimi.

Za to politykiem i posłem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) został przykrywkowiec, Agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek. Jego znakiem rozpoznawczym było rozkochiwanie w sobie rozpracowywanych kobiet. Tak było z posłanką Platformy Obywatelskiej (PO) Beatą Sawicką, którą nagrano, jak przyjmuje 50 tysięcy złotych łapówki. Uwodzić miał aktorkę i prawniczkę Weronikę Marczuk i oskarżyć ją o przyjęcie łapówki. Rozpracowywał także byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego, i jego żonę Jolantę Kwaśniewską.

Sawicką uniewinniono. Sprawę Marczuk umorzono. Kwaśniewskim nic nie udowodniono. Za to sam Agent Tomek ma teraz kłopoty z prawem. Zarzuty dla niego wiążą się z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, prowadzące domy pomocy. Jak podaje onet.pl, Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła byłemu posłowi Prawa i Sprawiedliwości i byłemu agentowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) sześć zarzutów, m.in.: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia mienia w kwocie 10 milionów złotych, oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji na 39 milionów złotych i prania pieniędzy na kwotę 2 milionów złotych (dane za firmą Antenna Group).

Premiera serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra” odbędzie się w poniedziałek, 25 września br. o godzinie 22:00 w stacji AXN. Kolejne odcinki będą emitowane na tej antenie w każdy poniedziałek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

Dodajmy, że serial „Przykrywkowcy. Podwójna gra” został wyprodukowany na zlecenie ITI Neovision (obecnie pod nazwą CANAL+ Polska - więcej tutaj) przez DeLord. Produkcja zadebiutowała w poniedziałek, 6 maja 2019 roku i była dostępna w stacjach CANAL+ (od 2020 roku pod nazwą CANAL+ Premium - więcej tutaj) i CANAL+ 4K Ultra HD, a obecnie mogą ją oglądać widzowie CANAL+ Dokument (odcinki pierwszy i drugi pojawią się na antenie w nocy z soboty na niedzielę, z 30 września na 1 października br. o godzinie 2:40) (więcej tutaj).
 
Plakat promujący emisję serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Plakat promujący emisję serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Bohaterowie serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Sylwester Latkowski w serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska
Sylwester Latkowski w serialu „Przykrywkowcy. Podwójna gra”, foto: Canal+ Polska


„Przykrywkowcy. Podwójna gra” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 25 września 2023 roku) o godz. 22:00 w AXN. Serial ten mogą również oglądać widzowie CANAL+ Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...