reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Technika w listopadzie w Polsat Viasat Explore

dodano: 2023-10-24 17:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore W listopadzie br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Bohaterowie z St. John's” (sezon 1.), „Największe pomyłki inżynierów” (sezon 6.), „Niezwykłe linie kolejowe” (sezon 2.) i „Colin McLaren przedstawia: mafijni zabójcy” (sezon 1.).

Polsat Viasat Explore


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Bohaterowie z St. John's” („East Harbour Heroes”)
emisja: we wtorki (od 7 listopada br.) o 21:00

Setki ludzi codziennie ciężko pracują, aby szlaki żeglugowe były drożne. Zapewniają także stały przepływ towarów w porcie w St. John's na Nowej Fundlandii w Kanadzie. Port funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu: nieustannie wpływają i wypływają z niego statki z całego świata, dzięki którym do sklepów trafiają towary i funkcjonuje gospodarka. Autorzy programu pokazują funkcjonowanie St. John's - jednego z najbardziej ruchliwych portów w Ameryce Północnej. Serial zabiera widzów na ekscytującą wyprawę: odwiedzą oni pokłady statków płynących przez północny Atlantyk; zajrzą na nabrzeża, gdzie nieustannie trwa wyładunek i załadunek towarów; poznają ludzi, których zadaniem jest bezpieczne i terminowe dostarczanie do portu wszystkiego, co niezbędne do jego funkcjonowania.

„Największe pomyłki inżynierów” 6 („Massive Engineering Mistakes” 6)
emisja: w czwartki (od 16 listopada br.) o 21:00

Autorzy programu analizują jedne z najbardziej niefortunnych - a czasami śmiertelnie niebezpiecznych - katastrof spowodowanych pomyłkami i błędami inżynierów. Jak to się stało, że na Bronksie dziura w jezdni pochłonęła całą furgonetkę? Jak doszło do katastrofy kolejowej, po której zawalił się most w Sydney? Dlaczego radioteleskop w Portoryko runął na ziemię? Wspaniały budynek w Glasgow - perła architektury - stanął w płomieniach dwa razy. W niemieckiej Bawarii zawalił się dach krytego lodowiska. W Nowej Zelandii doszło do zawalenia się mostu, a w Hiszpanii - do katastrofy zapory. Dzięki dostępowi do prac zespołów projektowych, opowieściom naocznych świadków i komentarzom zespołu ekspertów twórcy programu przeanalizują, co poszło nie tak i dlaczego błędy nie zostały w porę odkryte, oraz ujawnią, co robią inżynierowie, aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości (więcej tutaj).

„Niezwykłe linie kolejowe” 2 („Impossible Railways” 2)
emisja: w czwartki (od 16 listopada br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawc, nowy sezon serii łączącej wiedzę naukową i historyczną prezentuje najbardziej niezwykłe linie kolejowe i osiągnięcia inżynieryjne, które umożliwiły ich zbudowanie. Od czasu dynamicznego rozwoju w XIX wieku koleje znajdują się w czołówce nowoczesnej inżynierii i transportu. Linie kolejowe biegną dziś przez najpotężniejsze góry świata, przekraczają najdziksze rzeki, opanowały także ulice miast. Eksperci opowiadają niezwykłą historię każdej z tych linii i tłumaczą, jak udało się pokonać przeszkody na ich trasach. Widzowie poznają przełomowe projekty i historie pionierów, którzy stawili czoła największym wyzwaniom, aby umożliwić powstanie globalnej sieci kolejowej (więcej tutaj).

„Colin McLaren przedstawia: mafijni zabójcy” („Mafia Killers with Colin McLaren”)
emisja: w środy (od 22 listopada br.) o 21:00

Były policyjny detektyw, Colin McLaren, śledzi kariery sześciu groźnych gangsterów, którzy mieli ogromny wpływ na przestępczość zorganizowaną w Nowym Jorku. Bada rozwój ich „karier” i to, jak wspinali się po szczeblach mafijnych struktur, dążąc do bogactwa i władzy, co w końcu doprowadziło każdego z nich do upadku. Opisuje ich charaktery, motywacje i słabości, aby pokazać, dlaczego ich przestępcze działania były tak skuteczne. Pięciu z nich mordowało, aby dostać się na szczyt; trzech zostało policyjnymi informatorami; jeden zasłużył na „Oscara”, a jeden zorganizował największy napad z bronią w ręku w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...