reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Badr 8 na pozycji docelowej 26°E

dodano: 2023-10-17 19:42 | aktualizacja: 2023-10-24 20:41
autor: RO | źródło: parabola.cz/satkurier.pl

Arabsat Nowy satelita telekomunikacyjny Badr 8 został skierowany na docelową pozycję orbitalną 26°E, z której będzie świadczyć usługi dla klientów m.in. na Bliskim Wschodzie i w Europie. Wkrótce zastąpi starsze satelity Badr 4, Badr 6 i prawdopodobnie Badr 5. Satelita Badr 8 znajduje się na 26°E od kilku dni, ale jeszcze nie transmituje żadnych usług.

Airbus Defence and Space
Badr 8 Arabsat Airbus Defence and Space


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
15 października 2023 r. na oficjalnym fanpage'u firmy Arabsat pojawiła się informacja o następującej treści: - Dziś BADR 8 wszedł na orbitę, doskonale przygotowany, aby przynieść światu nową erę komunikacji.

Od 29 września 2023 r. Badr 8 był testowany na pobliskiej pozycji geostacjonarnej 27°E. Arabsat uruchomił kilka transponderów w paśmie C i Ku, co pozwoliło ocenić pracę satelity na orbicie oraz pokrycie i moc wiązek nadawczych.

Satelita Badr 8 został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z kosmodromu Cape Canaveral na Florydzie przez rakietę nośną Falcon 9 amerykańskiej firmy Space X. Miało to miejsce 27 maja 2023 roku.

Badr 8 będzie miał 6 wiązek w paśmie Ku: FSS MENA, FSS EMENA, BSS MENA, BSS EMENA, BSS Nord West Africa i BSS Central Asia. Europa zostanie objęta wiązkami FSS EMENA i BSS EMENA. Ich pokrycie będzie podobne do zasięgu, jaki ma w Europie satelita Badr 4. Tak więc sygnały z Badr'a 8 będzie można odbierać w Polsce. Kwestią do rozstrzygnięcia będzie wielkość anten satelitarnych, jednak to będzie wiadomo po rozpoczęciu transmisji.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...