reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Ania” w filmowej wersji na kanale TVP Rozrywka

dodano: 2023-10-31 21:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania” W środę, 1 listopada br. o godz. 13:15 na kanale TVP Rozrywka wyemitowany zostanie premierowo polski film „Ania”, którego bohaterką jest aktorka Anna Przybylska. Producentem tego dokumentalnego filmu jest TVP, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski. Stacja TVP HD pokaże ponadto premierowo film „Ania” w serialowej wersji.

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Ania” to historia Anny Przybylskiej (żyła w latach 1978-2014) - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z ról Maryli Baki z serialu „Złotopolscy” (emisja na kanałach TVP Seriale i Stopklatka) i Kariny w serialu „Daleko od noszy” (emisja w stacji Polsat 1) oraz filmów „Ciemna strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”.

Anna Przybylska - mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka - spełniona w każdej z tych ról. W filmie widzowie usłyszą jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym były dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, a przyjaciele o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.

Jak czytamy w opisie, pełnometrażowy film dokumentalny „Ania” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Anny Dereszowskiej, Szymona Bobrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego „Piaska”, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

Za scenariusz i reżyserię filmu „Ania” odpowiadają Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, za zdjęcia Michał Tyszkiewicz „Tyszka” i Kamil Gubała, a producentem jest Paweł Gajewski. W filmie wystąpili Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski.

Film „Ania” zostanie wyemitowany premierowo na kanale TVP Rozrywka w środę, 1 listopada br. o godzinie 13:15. Tego samego dnia stacja TVP HD pokaże premierowo ten film w serialowej wersji - emisja wszystkich czterech odcinków rozpocznie się o godzinie 18:35 (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Ania” pojawił się w kinach w piątek, 7 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Szymon Bieniuk, Anna Przybylska i Filip Pławiak w filmie „Bilet na Księżyc”, foto: TVP
Szymon Bieniuk, Anna Przybylska i Filip Pławiak w filmie „Bilet na Księżyc”, foto: TVP
Anna Przybylska i Katarzyna Paskuda w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, foto: TVP
Anna Przybylska i Katarzyna Paskuda w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, foto: TVP
Anna Przybylska w serialu „Złotopolscy”, foto: TVP
Anna Przybylska w serialu „Złotopolscy”, foto: TVP
Anna Przybylska jest bohaterką produkcji „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska jest bohaterką produkcji „Ania”, foto: TVP


„Ania” - film, emisja w środę, 1 listopada 2023 roku o godz. 13:15 na kanale TVP Rozrywka, serial, sezon 1. - emisja w środę, 1 listopada 2023 roku o godz. 18:35 w TVP HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...