reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma Bulsatcom (39°E) zmieni właściciela

dodano: 2023-11-10 13:56 | aktualizacja: 2023-11-11 12:01
autor: RO | źródło: United Group/Nova.bg/Investor.bg

United Group logo 360px United Group, wiodący operator telekomunikacyjny i medialny w Europie Południowo-Wschodniej, ogłosił umowę zakupu najstarszej platformy satelitarnej w Bułgarii - Bulsatcom. Przejęcie jest częścią strategii United Group zakładającej dalszy rozwój i wzmacnianie swojej obecności na 8 rynkach w regionie. Najnowszy zakup jeszcze bardziej przyśpieszy rozwój grupy. Transakcja zostanie sfinalizowana po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Bulsatcom
Bulsatcom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bulsatcom powstał w 2000 roku jako dostawca platformy DTH na bułgarskim rynku. Dziś obsługuje gospodarstwa domowe i klientów biznesowych poprzez telewizję satelitarną, IPTV i usługi internetowe. Spółka posiada własną, rozwiniętą sieć światłowodową i dystrybucyjną.

Platforma satelitarna Bulsatcom składa się z 7 transponderów na satelicie Hellas Sat 3 (39°E) w standardach DVB-S/QPSK i DVB-S2/8PSK. Nadaje kanały MPEG-2/SD i MPEG-4/SD/HD, a część oferty (HBO i Cinemax) w HEVC/SD. Operator korzysta z systemów szyfrowania BulCrypt, Conax i Nagra MA.
 

Wiemy, że Bulsatcom przeszedł trudny okres i stanął przed bardzo poważnymi wyzwaniami w obecnym otoczeniu gospodarczym. Jesteśmy jednak pewni, że umowa dla tego biznesu jest świetną szansą na ożywienie i przyśpieszenie rozwoju. Dołączając do rodziny United Group, klienci Bulsatcomu otrzymają dostęp do szerokiej gamy korzyści, w tym wysokiej jakości i innowacyjnych produktów obejmujących technologie szerokopasmowe, DTH i 5G. Nasza inwestycja na rynku doprowadzi do ulepszenia bieżących usług i doświadczeń klientów

- powiedział dyrektor generalny Vivacom, Nikolai Andreev.

United Group weszła na bułgarski rynek w 2020 roku wraz z przejęciem operatora Vivacom, który działa na satelicie Intelsat 38 (45°E).
Od tego czasu grupa podjęła szereg kroków w celu wzmocnienia swojej obecności na rynku. Do jej osiągnięć należy rozwój sieci 5G w Bułgarii i uruchomienie pierwszej sieci światłowodowej 10GIGA. United Group zapewniła również bułgarskim konsumentom pierwsze nieograniczone pakiety na 5G oraz dostęp do uznanej platformy internetowej EON.

Holenderska United Group jest wiodącym operatorem telekomunikacyjnym i medialnym w Europie Południowo-Wschodniej. Firma działa w 8 krajach i ma ponad 15,5 mln użytkowników oraz prawie 15 tys. pracowników. Generuje roczne dochody na poziomie blisko 2,7 mld euro. United Group posiada najszerszy zasięg sieci w regionie i oferuje użytkownikom najszerszy wybór treści telewizyjnych z całego świata. Znaczące inwestycje w infrastrukturę cyfrową, treści i technologię zapewniają doskonałość produktów i usług dostarczanych klientom. Od marca 2019 roku United Group jest w większości własnością BC Partners, jednej z największych światowych firm inwestycyjnych.

Źródło: nova.bg  investor.bg 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...