reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

100-lecie wytwórni Columbia Pictures

dodano: 2023-11-16 09:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Group Corporation

Columbia Pictures Sony Pictures Entertainment (Sony Group Corporation) zaprezentowało specjalną wersję logotypu Columbia Pictures z okazji przygotowań do obchodów 100. rocznicy powstania jednej z wiodących wytwórni filmowych na świecie, która będzie obchodzić swój okrągły jubileusz w środę, 10 stycznia 2024 roku. W portfolio są takie filmy jak „Ich noce”, „Pan Smith jedzie do Waszyngtonu”, „Cieszmy się życiem”, „Zgadnij, kto przyjdzie na obiad”, „Stąd do wieczności”, „Na nabrzeżach”, „Lawrence z Arabii”, „Nauczyciel z przedmieścia”, „Zabawna dziewczyna”, „Taksówkarz”, „Tootsie”, „Karate Kid”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Faceci w czerni”, „Pogromcy duchów”, „Chłopaki z sąsiedztwa”, „Dzień świstaka”, „Ich własna liga”, „The Social Network”, „Jumanji”, „Pewnego razu w... Hollywood”, „Małe kobietki” i „Spider-Man”.

Columbia Pictures


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony Pictures Entertainment zaprezentowało specjalną wersję logotypu Columbia Pictures z okazji przygotowań do obchodów 100. rocznicy powstania jednej z wiodących wytwórni filmowych na świecie, która będzie obchodzić swój okrągły jubileusz w środę, 10 stycznia 2024 roku.

Jak czytamy w komunikacie, nowe logo czerpie inspirację z ponadczasowej formy oryginalnego znaku Columbia Pictures, „Damy z pochodnią”. W nowym logo wzmocnione światło pochodni symbolizuje 100 lat bogatej historii Columbia Pictures. Nowe logo to symbol jej rozwoju, od skromnych początków do osiągnięcia statusu wiodącego studia na świecie, znanego z produkcji nagradzanych i innowacyjnych filmów, które odzwierciedlają społeczne problemy swoich czasów. Z największą w historii liczbą statuetek „Oscara” za „Najlepszy obraz”, Columbia Pictures od dziesięciu dekad dostarcza widowni najwyższej jakości rozrywkę i wywiera silny wpływ na naszą kulturę.

- Tylko jedna rzecz różni wielkie studia filmowe od pozostałych twórców treści - historia. Historia Columbia Pictures jest widoczna w niezliczonej liczbie dzieł kultury, stworzonych przez tysiące osób w ciągu ostatnich 100 lat istnienia. Wszyscy w Columbii są dumni z tego dziedzictwa i zaszczyceni możliwością uczestniczenia w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu

- powiedział Tom Rothman, chairman & CEO Sony Pictures’ Motion Picture Group.


Z okazji obchodów jubileuszu dom wydawniczy Assouline opublikuje specjalny album przedstawiający 100 najważniejszych momentów z historii Columbia Pictures. W ramach zaplanowanych uroczystości w 2024 roku odbędą się także festiwale, koncerty muzyki filmowej, jak również udostępniane będą specjalnie wyselekcjonowane tytuły z biblioteki Columbia Pictures. Więcej szczegółów dotyczących obchodów setnej rocznicy wytwórni zostanie podanych do wiadomości w 2024 roku.

Jak czytamy w komunikacie, Columbia Pictures została założona 10 stycznia 1924 roku przez braci, Harry’ego i Jacka Cohnenów, oraz ich najlepszego przyjaciela, Joego Brandta. W 1934 roku po zdobyciu pięciu statuetek „Oscara” za film „Ich noce”, w reżyserii Franka Capry, Columbia Pictures ugruntowała swoją pozycję elitarnego studia, odpowiedzialnego za tworzenie klasyków kina i ponadczasowych fenomenów kultury, takich jak: „Ich noce”, „Pan Smith jedzie do Waszyngtonu”, „Cieszmy się życiem”, „Zgadnij, kto przyjdzie na obiad”, „Stąd do wieczności” (więcej tutaj), „Na nabrzeżach”, „Lawrence z Arabii” (więcej tutaj), „Nauczyciel z przedmieścia”, „Zabawna dziewczyna” (więcej tutaj), „Taksówkarz” (więcej tutaj), „Tootsie” (więcej tutaj), „Karate Kid” (więcej tutaj), „Przyczajony tygrys, ukryty smok” (więcej tutaj), „Faceci w czerni” (więcej tutaj), „Pogromcy duchów” (więcej tutaj), „Chłopaki z sąsiedztwa”, „Dzień świstaka” (więcej tutaj), „Ich własna liga”, „The Social Network” (więcej tutaj), „Jumanji” (więcej tutaj), „Pewnego razu w... Hollywood” (więcej tutaj), „Małe kobietki” (więcej tutaj), „Spider-Man” (więcej tutaj i tutaj) oraz wiele innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...