reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Stallone, trylogia i kaskader w grudniu w Warner TV

dodano: 2021-12-01 00:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W grudniu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom taki serial jak „Star Trek: Następne pokolenie”, takie filmy jak „Stażyści”, „Strażnik”, „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Władca Pierścieni: Dwie wieże” i „Władca Pierścieni: Powrót króla”, w ramach cyklu „Wielkie kino” taką produkcję jak „Constantine”, w ramach pasma „Najlepszy popis kaskaderski” takie filmy jak „Wejście smoka”, „Matrix”, „Lawrence z Arabii”, „Mad Max: Na drodze gniewu” i „Ben Hur”, a w ramach pasma „Sylvestrowa noc” takie produkcje jak „Rocky 3”, „Rocky 4”, „Rocky 5”, „Człowiek demolka”, „Tango i Cash” i „Legendy ringu”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Star Trek: Następne pokolenie”
emisja: od poniedziałku do piątku o 18:15

Na antenie Warner TV emitowany jest już serial „Star Trek: Następne pokolenie”. Z gwiazdami serii widzowie mogą spotykać się w Warner TV od poniedziałku do piątku. Aktor sir Patrick Stewart wciela się w rolę kapitana Jean-Luca Picarda. Historia kosmicznego dowódcy, Jean-Luca Picarda, po raz pierwszy pojawiła się w 1987 roku. Wtedy razem z resztą załogi statku trafił na obcą stację kosmiczną. Rządząca galaktycznymi światami Zjednoczona Federacja Planet, międzygwiezdny rząd wszystkich światów galaktyki, oczekiwał od kapitana Picarda zbadania odległego miejsca. Tam niespodziewanie cała załoga spotkała lud Bandi. Warner TV zaprasza widzów na powrót do jednej z najlepszych produkcji science-fiction. Odcinki emitowane są premierowo od poniedziałku do piątku w godzinach 18:15 i 19:15, a powtórki od poniedziałku do piątku w godzinach 12:25 i 13:25 (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:00
„Constantine” (emisja w środę, 8 grudnia br. o godzinie 21:50) - słynna postać z komiksów DC Comics w 2005 roku doczekała się filmowej ekranizacji. Tytułowy Constantine to egzorcysta, który posiada dar widzenia istot z zaświatów. Podszywają się one pod ludzi, ale jedynie główny bohater to widzi. Kiedyś ten fakt go przytłaczał i Constantine próbował odebrać sobie życie. Ale powrócił na Ziemię i musi rozprawić się z nietypowymi przybyszami. W rolach głównych występują Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Keanu Reeves i inni (więcej tutaj i tutaj).

„Najlepszy popis kaskaderski”:
emisja: w czwartki (od 2 grudnia br.) około 20:00
Nawet najbardziej wysportowani i utalentowani aktorzy sięgają po pomoc profesjonalistów, aby w filmie osiągnąć jak najlepszy wykon bez użycia CGI. Warner TV przygotowało przegląd produkcji słynących z tych działań. Rozpocznie się emisją „Wejścia smoka” (emisja w czwartek, 2 grudnia br. o godzinie 21:05). Do dziś w filmach opartych na azjatyckich sztukach walki twórcy próbują odwzorować to, co do produkcji wnosił Bruce Lee: niezwykłe sekwencje walk, zręczność i charyzmę. Film był jedynym przypadkiem w karierze, gdy Bruce Lee korzystał z pomocy kaskadera Yuena Wah (więcej tutaj).

Wśród klasyków pojawi się też „Lawrence z Arabii” (emisja w czwartek, 16 grudnia br. o godzinie 20:10). Ekipa filmowa mogła wejść w skórę specjalistów podczas popisów na planie, przez wzgląd na miejsce realizacji zdjęć. Musieli wytrzymać trudne warunki kręcenia w upale krajów takich jak Maroko - nagranie niektórych scen zajęło cały rok (więcej tutaj).

Warner TV zaprasza na seans filmu „Ben Hur” (emisja w czwartek, 30 grudnia br. o godzinie 20:10), nagrodzonego „Oscarem” za „Efekty specjalne”. Film o księciu, który w czasach starożytnego Rzymu jest niesłusznie ukarany, słynie z trzymającego w napięciu wyścigu powozów. Już w 1959 roku po premierze pościg robił wrażenie (więcej tutaj).

W paśmie znajdą się też nowoczesne produkcje, jak „Mad Max: Na drodze gniewu” (emisja w czwartek, 23 grudnia br. o godzinie 21:45). Był dla Guy’a Norrisa, odpowiedzialnego za organizację wszystkich skoków, jednym z największych wyzwań zawodowych. Jedna ze scen z samochodami była kręcona przez 8 tygodni. Dzięki temu postapokaliptyczna opowieść zasłynęła z wyjątkowych efektów specjalnych (więcej tutaj).

W programie nie mogło zabraknąć „Matrixa” (emisja w czwartek, 9 grudnia br. o godzinie 20:10) o ludziach żyjących w symulacji futurystycznego świata. Kaskaderskie wykony były na tyle intensywne, że większość aktorów nabawiła się jakiejś kontuzji. Jednak wszyscy, włącznie z Keanu Reevesem wcielającym się w Neo, byli zadowoleni z końcowej produkcji. Film otrzymał „Oscara” za „Efekty specjalne” (więcej tutaj i tutaj).

„Stażyści”
emisja: w poniedziałek, 6 grudnia br. o 20:10

Owen Wilson i Vince Vaughn słyną z występów jako duet w komediowych hitach. Tym razem wcielają się w parę kumpli, którzy natychmiastowo potrzebują zatrudnienia. Trafiają na możliwość odbycia stażu - brzmi jak idealna okazja bez większych zobowiązań. Ale dołączenie do internetowego startupu jest trudniejsze niż im się wcześniej wydawało. Choć sami są dopiero po 40-tce, okazuje się, że największą przeszkodą jest wiek: startup założyła grupa młodych ludzi (więcej tutaj).

Trylogia „Władca Pierścieni”:
emisja: w niedziele (od 12 grudnia br.) o 18:00
Kultowa trylogia w grudniu br. pojawi się w Warner TV. Początkowo projekt zakładał realizację zaledwie dwóch filmów, a na pewnym etapie wyłącznie jednego. Jednak po długich negocjacjach producenci dali się przekonać, że zrobienie trzech filmów, analogicznie do liczby książek w cyklu, to najlepsza możliwa opcja. Już po premierze pierwszego filmu i ogromnym zainteresowaniu publiczności, która z niecierpliwością wyczekiwała drugiej części, producenci i studio filmowe przyznali rację reżyserowi, Peterowi Jacksonowi (więcej tutaj).

Nawet w momencie, gdy zapadła decyzja o realizacji trzech filmów, producenci i reżyser musieli włożyć wiele wysiłku, aby skompletować obsadę trylogii. Do roli samego Aragorna rozważano kandydaturę Russella Crowe’a i Nicolasa Cage’a, a Gandalfem początkowo miał być słynny James Bond - Sean Connery. W samej „Drużynie Pierścienia” zatrudniono około 20 000 statystów.

Stacja Warner TV wyemituje wszystkie części trylogii. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” (emisja w niedzielę, 12 grudnia br. o godzinie 18:00, w środę, 15 grudnia br. o godzinie 22:00 i w sobotę, 18 grudnia br. o godzinie 11:10) opowiada o zebraniu tytułowej grupy, która ma wspierać Powiernika Pierścienia w ukończeniu jego misji: zniszczenia tajemniczego bogactwa, które wzbudza zachłanność u innych. Zniszczenie pierścienia jest konieczne, aby zapobiec wojnie. W filmie „Władca Pierścieni: Dwie wieże” (emisja w niedzielę, 19 grudnia br. o godzinie 18:00, w środę, 22 grudnia br. o godzinie 22:00 i w sobotę, 25 grudnia br. o godzinie 11:40) zadanie Powiernika jest jeszcze trudniejsze: grupa jego przyjaciół rozpadnie się. Wtedy powodzenie misji zależy od hobbitów, a inne postaci spróbują powstrzymać wybuch wojny. Kulminacja wydarzeń następuje w filmie „Władca Pierścieni: Powrót króla” (emisja w niedzielę, 26 grudnia 2021 roku o godzinie 18:00, w środę, 29 grudnia 2021 roku o godzinie 22:00 i w sobotę, 1 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00), gdzie Aragorn i inni bohaterowie tacy jak Legolas rozgrywają wojnę, aby Hobbit Frodo i Sam mogli zakończyć żywot pierścienia (więcej tutaj i tutaj).

„Władca Pierścieni: Dwie wieże” - „Władca Pierścieni” to nie tylko krzepiąca opowieść o przyjaźni i nadziei. Filmy zawierają też mroczne wątki. Jeden z nich dotyczy postaci złowieszczych Uruk-hai, którzy wywołują dreszcze już samym wydawaniem odgłosów. Jednak tak naprawdę okrzyk złej armii powstał na bazie pokrzykiwań nowozelandzkich fanów krykieta z rozgrywek na stadionie.

„Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” - film słynie z pięknych widoków, a jednym z nich są ośnieżone góry. Ponieważ w produkcji pojawia się wiele lokalizacji, gdzie trudno było się dostać, ekipa i aktorzy latali na szczyty gór samolotem. Jednak aktor Sean Bean, filmowy Boromir, który bał się latać, codziennie rano wspinał się dwie godziny w pełnej charakteryzacji, aby dotrzeć na górę. 

„Władca Pierścieni: Powrót króla” - wielu aktorów słynie z tego, że naśladują środowisko albo zwyczaje swoich postaci przez długi czas. Andy Serkis, mistrz aktorstwa połączonego z CGI, poszedł nieco inną drogą. Charakterystyczne pocharkiwania chciwego Golluma oparł na dźwięku kaszlącego kota. W ten sposób stworzył jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w popkulturze.

„Strażnik”
emisja: w poniedziałek, 27 grudnia br. o 22:10

Sensacyjna produkcja z plejadą gwiazd w rolach głównych. Eva Longoria, Kim Basinger, Michael Douglas i Kiefer Sutherland to jedne z największych sław obsady „Strażnika”. Pete Garison zostaje wplątany w organizację zamachu stanu w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Chciał przeprowadzić śledztwo w poszukiwaniu zdrajcy i szpiega przebywającego w Białym Domu, ale niesprzyjające mu osoby organizują sabotaż. Film to opowieść o politycznej intrydze z suspensem.

„Sylvestrowa noc”:
emisja: w piątek, 31 grudnia br. o 18:05
Warner TV zaprasza na sylwestrową noc w towarzystwie filmów bokserskich i ich największej gwiazdy, Sylvestra Stallone. Scenariusz do pierwszej części filmu „Rocky” Sylvester Stallone napisał sam w zaledwie trzy dni. Ten czas wystarczył, żeby stworzyć podwaliny produkcji, która dziś jest już kultowym filmem (więcej tutaj i tutaj).

W programie znajdą się trzy ostatnie filmy serii o niepokonanym Rockym Balboa. Jego życie wciąż jest pełne upadków i wzlotów. W „Rocky 3” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 18:05) stał się znanym zwycięzcą, ale los rzuca mu kłody pod nogi i znów przegrywa (więcej tutaj). „Rocky 4” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00) opowiada o podróży bohatera do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, gdzie ma odbyć się walka jego życia (więcej tutaj). Ostatnia część serii, „Rocky 5” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 21:45), pokazuje bardziej rodzinne oblicze Balboa’y (więcej tutaj).

W sylwestrowym maratonie wyemitowane zostaną także komediowe produkcje z Sylvestrem Stallone. W filmie „Tango i Cash” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku o godzinie 1:55) wtóruje mu Kurt Russell. Obydwaj grają policjantów wrobionych w sprawę zabójstwa. Nie przepadają za sobą, ale będą musieli współpracować (więcej tutaj).

Warner TV wyemituje także „Legendy ringu” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku o godzinie 3:55). W komediowej fabule wraz z gwiazdą wieczoru wystąpił Robert De Niro. Film opowiada o ostatniej walce dwóch mistrzów, którzy chcą rozstrzygnąć wieloletni spór: kto z nich jest lepszym bokserem (więcej tutaj i tutaj)? Zaplanowano także emisję filmu „Człowiek demolka” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 23:45), gdzie Sylvester Stallone w wyniku drastycznych wydarzeń zostaje zahibernowany. Jest policjantem, który po hibernacji budzi się w przyszłości. Musi dopasować się do nowych czasów i rozwiązać kryminalną zagadkę (więcej tutaj).
 
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Jasin Boland/Village Roadshow Films (BVI) Limited/Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Tom Hardy i Charlize Theron w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Abbey Lee, Courtney Eaton, Zoë Kravitz, Charlize Theron i Riley Keough w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, foto: Warner Bros.
Wil Wheaton, Jonathan Frakes, Brent Spiner, Marina Sirtis, Patrick Stewart, Michael Dorn, Gates McFadden i LeVar Burton w serialu „Star Trek: Następne pokolenie”, foto: CBS Studios Inc.
Wil Wheaton, Jonathan Frakes, Brent Spiner, Marina Sirtis, Patrick Stewart, Michael Dorn, Gates McFadden i LeVar Burton w serialu „Star Trek: Następne pokolenie”, foto: CBS Studios Inc.
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...