reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Axel Springer zamknie kanał BILD

dodano: 2023-11-24 17:39 | aktualizacja: 2023-11-24 21:18
autor: RO | źródło: Axel Springer

Bild Live TV To, co kiedyś zaczęło się jako atak na wielką skalę, teraz odejdzie w zapomnienie. Niemiecki koncern medialny Axel Springer zamierza zamknąć kanał telewizyjny BILD z dniem 31 grudnia 2023 roku. Od 2024 r. oferta wideo popularnej gazety w Niemczech będzie dostępna na własnych platformach cyfrowych.

Bild TV
Bild TV HD FTA Astra start 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpopularniejszy tabloid w Niemczech promuje strategię rozwoju własnych platform internetowych. Codziennie jego portale odwiedza do 20 milionów ludzi.

Springer reaguje na słabą widownię kanału, który pierwotnie został uruchomiony jako kanał informacyjny z dużą porcją programów na żywo, ale ostatnio wyświetlał głównie filmy dokumentalne. Rozgrywki ligowe Bundesligi w piłce ręcznej i koszykówce we współpracy z DYN, a także udane programy własne, takie jak piłkarskie talk-show „Die Lage der Liga“, będą pokazywane w Welt TV od 2024 roku. Oczywiście dystrybucja będzie też obejmować platformy BILD w Internecie.

Własne produkcje pozostaną w aplikacjach telewizyjnych i platformach streamingowych z kanałami FAST, wśród których są m.in. Auto Bild i Sport Bild.

Redaktor naczelny sportu w Bild-Gruppe i Welt-Gruppe, Matthias Brügelmann, wie, jak pozytywnie wyrazić postawę stacji telewizyjnej. – Jestem bardzo zadowolony, że w przyszłości nasz niedzielny program sportowy wspólnie z Bild.de i Sportbild.de dotrze do jeszcze więcej widzów Welt TV. Logiczne jest, że możemy teraz rozszerzyć współpracę między markami BILD i WELT o centrum kompetencji sportowych w zakresie telewizji linearnej.

Dyrektor zarządzający telewizji Welt, Frank Hoffmann, podziela tą samą opinię i dodaje, że programy sportowe z BILD są doskonałym dodatkiem do ramówki WELT, a sport cieszy się szczególną popularnością wśród widzów w niedzielne popołudnia i dlatego świetnie wpisuje się w strategię WELT, w której coraz częściej stawia się na formaty na żywo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...