reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Faceci ze stali” na kanale History

dodano: 2023-11-27 11:19 | aktualizacja: 2023-11-27 14:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History „Faceci ze stali” Kanał History pokaże premierowo pilotowy odcinek 1. sezonu polskiego programu „Faceci ze stali”, którego producentem wykonawczym jest ATM Grupa. Jego bohaterami będą znani z produkcji „Złoto Bałtyku” Tomasz Ołdziejewski i Artur Szyngwelski oraz Michał Sielicki „Trollsky”, którego widzowie mogli oglądać w programie „Wykute w ogniu”.

History „Faceci ze stali”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 28 listopada br. o godzinie 21:30 na antenie kanału History odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym ekspert bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i knifemaker Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.

- Niespożyta energia, pasja, niezwykłe pomysły i świetne rzemiosło musiały w końcu eksplodować. Tak powstał program „Faceci ze stali” - zapowiada nadawca. Tomasz Ołdziejewski, ekspert bursztynnictwa z Pomorza, i Artur Szyngwelski, knifemaker, wyruszą w Polskę i trafią do pracowni Michała Sielickiego „Trollsky’ego”. Tam wspólnie stworzą sztylet na specjalne zamówienie kobiety.

- Siła History Channel w Polsce tkwi w lokalnych produkcjach. One natomiast zawdzięczają sukces charyzmatycznym bohaterom. W „Facetach ze stali” łączymy trzy niesamowite osobowości i wyjątkowe pasje. Tomasz Ołdziejewski razem z Arturem Szyngwelskim odwiedzą pracownię Trollsky’ego i stworzą niezwykłe dzieło na specjalne zamówienie. Jestem więcej niż pewna, że ta niesamowita mieszanka talentu, charyzmy i profesjonalizmu przypadnie do gustu naszym widzom. Bardzo wierzę w ten format i wierzę również, że odcinek pilotażowy spotka się z dobrym odbiorem 

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektorka do spraw lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks, nadawcy kanału History.


W pilotażowym odcinku „Facetów ze stali” Tomasz Ołdziejewski i Artur Szyngwelski przejadą pół Polski, aby zrealizować zamówienie. Panowie trafią na Górny Śląsk, do pracowni Trollsky’ego, gdzie wykonają wysadzany bursztynami sztylet ze stali damasceńskiej. Czy eksperci sprostają wymaganiom kolekcjonerki? Jak Tomasz Ołdziejewski poradzi sobie w kuźni? O tym widzowie przekonają się oglądając program „Faceci ze stali” na kanale History.

Premiera programu „Faceci ze stali” odbędzie się we wtorek, 28 listopada br. o godzinie 21:30 na kanale History.

„Faceci ze stali” - sezon 1., bohaterowie:

Tomasz Ołdziejewski - mieszka w Sztutowie na Mierzei Wiślanej. Bursztynem zajmuje się od zawsze. Sam zbiera go na pobliskich plażach, ale też skupuje od innych poławiaczy. Zna wszystkich drobnych zbieraczy z okolicy. Od 1988 roku zajmuje się obróbką bursztynu i, jak twierdzi, z tego surowca jest w stanie wykonać wszystko. Tworzy głównie repliki statków, m.in. Queen Mary 2, Titanic, Black Pearl, Mircea. Pod koniec lat 90. ubieglego wieku zaczął tworzyć inne prace takie jak: szkatuły, latarnie morskie, Żuraw Gdański, samoloty, zegary oraz biżuterię. Od tamtej pory stara się sprostać każdemu, nawet najbardziej wymagającemu, zamówieniu. Wykonał kilka nietypowych zleceń - mekkę z bursztynu, szejka Kataru czy dwunastokilogramowy żaglowiec. Jego prace można spotkać w wielu galeriach w Polsce - w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, oraz w wielu krajach na świecie. Jest podwójnym rekordzistą „Księgi Guinnessa” (za bursztynową replikę Titanica oraz latarni morskiej w Helu). Kocha bursztyn, twierdzi, że ten „kamień” ma w sobie magię. Jak sam twierdzi, dziełem jego życia jest wykonana wspólnie z Arturem Szyngwelskim replika Arki Przymierza w piątym sezonie „Złota Bałtyku” (więcej tutaj).

Artur Szyngwelski - zajmuje się nożownictwem od 2013 roku. Zafascynowany Tomaszem Ołdziejewskim i „Złotem Bałtyku” - był jednym z bohaterów serii. Artur Szyngwelski korzystał z pomocy i bursztynniczej wiedzy Tomasza Ołdziejewskiego przy tworzeniu trójzębu Neptuna i obsadzaniu bursztynów w rękojeści noża.

Michał Sielicki „Trollsky” - widzowie kanału History mogli go oglądać w programie „Wykute w ogniu” (więcej tutaj). Knifemaker - pasjonat, który porzucił pracę w korporacji i zamieszkał w lesie, gdzie z dala od zgiełku miasta może rozwijać swoje hobby. Najważniejsza jest dla niego jakość wytwarzanych narzędzi, którą nieustannie chce podnosić.
 
Michał Sielicki „Trollsky”, Tomasz Ołdziejewski i Artur Szyngwelski w programie „Faceci ze stali”, foto: A+E Networks
Michał Sielicki „Trollsky”, Tomasz Ołdziejewski i Artur Szyngwelski w programie „Faceci ze stali”, foto: A+E Networks


„Faceci ze stali” - sezon 1., emisja we wtorek, 28 listopada 2023 roku o godz. 21:30 na kanale History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...