reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Skarby splamione krwią” na kanale History2

dodano: 2023-11-29 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History2 „Skarby splamione krwią” W listopadzie br. kanał History2 poleca swoim widzom szczególnie brytyjski program „Skarby splamione krwią” („Looting History”). Odcinki 1. sezonu będą emitowane w piątki, od 10 listopada br., o godz. 22:00. 1. seria składa się z 10 odcinków.

History2 „Skarby splamione krwią”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grabieżcy grobowców, handel i historyczne artefakty. „Skarby splamione krwią” to program będący śledztwem wokół tego, jak handel skradzionymi antykami i sztuką stał się głównym źródłem dochodów dla syndykatów przestępczych, gangów i terrorystów na całym świecie. Szacuje się na przykład, że gdy Ad-Daula al-Islamijja fi al-Irak wa-asz-Szam (ISIS) kontrolowało Syrię i północny Irak, każdego roku islamska organizacja terrorystyczna czerpała od 150 do 200 milionów dolarów zysku z nielegalnego handlu skradzionymi artefaktami. Jednak gdy drogocenne obiekty w wyniku nielegalnej działalności zdobią ściany bajecznie bogatych i zajmują szczególne miejsca w największych muzeach świata - nikt nie chce o tym mówić.

Cenne starożytne skarby wyrwane z ziemi. Bezcenna sztuka zrywana ze ścian. Twórcy programu wierzą, że gdy największe osiągnięcia ludzkości zostają zredukowane do towaru na czarnym rynku - to jest prawdziwy dramat współczesności. W każdym odcinku programu widzowie przyglądają się jak i dlaczego wszyscy - od Państwa Islamskiego po chińskie triady - włączyli się do tego procederu, i dlaczego międzynarodowe organy ścigania są zdeterminowane, by go ukrócić, ale niestety często pozostają bezsilne (więcej tutaj).
 
„Skarby splamione krwią” na kanale History2, foto: A+E Networks
„Skarby splamione krwią” na kanale History2, foto: A+E Networks


„Skarby splamione krwią” - sezon 1., emisja w piątki (od 10 listopada 2023 roku) o godz. 22:00 w History2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...